Bezpieczeństwo

Oszuści wciąż aktywni

W ostatnich dniach w Jaworznie doszło do prawdziwej plagi prób wyłudzeń pieniędzy na tak zwany „wypadek drogowy”. Na szczęście dzięki czujności mieszkańców, nikt nie dał nabrać się oszustom.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Jaworznie we wtorek 22 stycznia w naszym mieście doszło aż do ośmiu prób wyłudzenia pieniędzy. -Scenariusz rozmów we wszystkich ośmiu przypadkach wyglądał bardzo podobnie. Dzwoniący, podając się za synów lub wnuków twierdzili, że ulegli wypadkowi i potrzebują pieniędzy na załatwienie niezbędnych formalności. W dwóch przypadkach do rozmowy włączał się także mężczyzna, podający się za policjanta, który informował, że kwota od 200 do 330 tys. zł pozwoli uniknąć krewnemu aresztowania – opowiadają policjanci.

Jaworznianie na szczęście wykazali się dużą ostrożnością i rozsądkiem, dzięki czemu udało się zniweczyć plany oszustów. Szybki kontakt z rodziną i powiadomienie policji o próbie wyłudzenia pozwoliły ochronić się przed stratą znacznych sum pieniędzy. Teraz nad sprawą pracują kryminalni z Jaworzna.

-Przestrzegamy przed przekazywaniem pieniędzy, rzekomo przeznaczonych dla naszych najbliższych, nieznanym sobie osobom. Ostrzeżenie to kierujemy szczególnie do osób starszych i mieszkających samotnie – apelują policjanci. Funkcjonariusze zwracają się także do krewnych osób starszych. -Możecie uchronić swoich najbliższych przed przestępcami. Prosimy o przekazanie ostrzeżenia. Opowiedzcie, jak działają oszuści, aby mieć pewność, że mama czy babcia będą wiedziały jak zareagować, kiedy zadzwoni do nich „daleki krewny” lub dawno niewidziany „wnuczek” – wyjaśniają.

Najnowsze

To Top