Z miasta

Pogrzeb Teresy Smyl w sobotę

W ostatnich dniach dotarła do nas smutna wiadomość. W sobotę 26 stycznia w wieku 85 lat zmarła Teresa Smyl, nauczycielka, zasłużona jaworznianka, wychowawczyni wielu pokoleń uczniów.

Teresa Smyl w pamięci mieszkańców dała się zapisać przede wszystkim jako świetna nauczycielka, która nie tylko poświeciła się kształceniu kolejnych pokoleń, ale też była mocno zaangażowana, tak w sprawy uczniów, jak i nauczycieli. Przez lata była przewodniczącą Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Jaworznie. W 2010 roku otrzymała od władz miasta dyplom honorowy za „Zasługi dla Miasta Jaworzna”. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w 2010 roku wyróżniono ją także Nagrodą Śląskiego Kuratora Oświaty.

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej pamięć Teresy Smyl uczczono minutą ciszy. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na sobotę 2 lutego na godz. 11:00 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na cmentarzu przy ul. Długoszyńskiej.

Foto: UM Jaworzno

Najnowsze

To Top