Zdrowie

Skorzystaj z bezpłatnej mammografii

Nie od dzisiaj wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Profilaktyka, szczególnie w przypadku nowotworów, może ratować życie a regularnie badania powinny być nawykiem. W najbliższych dniach panie z Jaworzna będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych.

Rak piersi jest niezwykle groźną chorobą, ale wcześnie wykryty może być skutecznie leczony. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i regularne badania piersi przez kobiety. Oprócz samobadania piersi, które wszystkie panie powinny wykonywać regularnie co miesiąc, powszechnie dostępne są badania mammograficzne. Mammografia to nic innego jak badanie rentgenowskie, które pozwala wykrywać wszelkie, nawet niewielkie zmiany patologiczne w obrębie piersi. Samo badanie jest bezbolesne, łatwe, proste i krótkie. Mammografia skryningowa jest wykonywana bezpłatnie co 2 lata u kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, posiadających aktualne ubezpieczenie zdrowotne. Mammografia finansowana jest przez NFZ w ramach Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi.

Centrum Onkologii w Gliwicach zaprasza wszystkie panie z Jaworzna w wieku 50-69 lat, które w ostatnich dwóch latach nie wykonywały mammografii na badanie. W najbliższych dniach pod Galerią Galena stacjonował będzie Mammobus wyposażony najnowszej generacji cyfrowy mammograf. Wykonane zdjęcia opisane będą przez lekarzy z Centrum Onkologii w Gliwicach. W razie konieczności Centrum Onkologii w Gliwicach zapewnienia bezpłatną opiekę i dalsze niezbędne badania u siebie w placówce.

Badania w Mammobusie pod Galeną można będzie wykonać:

  • 1 lutego w godz. 8.30-15.30

  • 4-5 lutego w godz. 10.00-17.00

Na badanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzedniej mammografii. Badania wykonywane są bez wcześniejszych zapisów. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonu (32) 278 98 96.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze

To Top