Kultura i rozrywka

Bolewski i Tubis w Jazz Clubie

Jazz Club Muzeum ma dla wszystkich miłośników dobrej muzyki kolejną świetną propozycję. Już w najbliższą niedzielę na tamtejszej scenie wystąpi oryginalny duet Bolewski i Tubis.

Jaworznicki Jazz Club Muzeum już od dawna ma wyrobioną markę wśród muzycznych koneserów. To właśnie tam regularnie goszczą artyści, często dość niszowi, uznani za to w kraju i na świecie. W najbliższy weekend szczególnie zadowoleni będą miłośnicy jazzu, na scenie wystąpi bowiem duet Bolewski i Tubis.

Cały projekt powstał gdy przecięły się drogi artystyczne Radka Bolewskiego – perkusisty, kompozytora muzyki teatralnej znanego z zespołów takich jak L.Stadt, Fonovel oraz Macieja Tubisa – pianisty, kompozytora znanego głównie z autorskiego tria jazzowego Tubis Trio. Obaj artyści wspólnie wypracowali zupełnie nowy efekt a stworzone przez nich brzmienia szybko znalazły wielu fanów.

– (…) styl duetu Bolewski i Tubis to bardzo wysmakowany balans między jazzem i muzyką popową. Po raz kolejny okazuje się, że w świecie muzyki nie istnieją żadne bariery i ograniczenia. Panowie połączyli siły i stworzyli dzieło wyjątkowe, wymykające się jednoznacznej ocenie i klasyfikacji. Płycie Lunatyk tak samo blisko na jazzowe salony, jak i na festiwal Open’er – pisał entuzjastycznie po premierze ich pierwszej wspólnej płyty magazyn JazzPRESS.

Teraz duetu Bolewski i Tubis będzie można posłuchać na żywo w Jaworznie. Początek koncertu w niedzielę 10 lutego o godzinie 19.00 w Jazz Clubie Muzeum.

 

Najnowsze

To Top