Z miasta

Żałoba narodowa w piątek i sobotę

Dwa dni potrwają uroczystości pogrzebowe byłego premiera Jana Olszewskiego. Z tego powodu prezydent Andrzej Duda zdecydował o wprowadzeniu żałoby narodowej w całym kraju.

Jan Olszewski urodził się 20 sierpnia 1930 roku w Warszawie. Podczas okupacji wstąpił do Szarych Szeregów a potem był łącznikiem w Powstaniu Warszawskim. Po wojnie ukończył studia prawnicze i angażował się jako obrońca opozycjonistów w procesach politycznych. Od grudnia 1991 roku do czerwca 1992 roku pełnił funkcję premiera. Zmarł w piątek 8 lutego w wieku 88 lat.

Prezydent Andrzej Duda skierował do kontrasygnaty Prezesa Rady Ministrów rozporządzenie w sprawie wprowadzenia żałoby narodowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Żałoba będzie obowiązywać od piątku, 15 lutego br. do soboty, 16 lutego br. do godziny 19.00. Podczas żałoby narodowej odwoływane są wszelkie imprezy masowe o charakterze rozrywkowym. Telewizje z reguły rezygnują z emitowania programów rozrywkowych i komedii a flagi narodowe na obiektach publicznych zostają opuszczone do połowy masztu.

Najnowsze

To Top