Kultura i rozrywka

Dni Jaworzna z gwiazdami!

The Dumplings, Kamil Bednarek i Organek – to tylko niektóre z gwiazd, które wystąpią na tegorocznych Dniach Jaworzna.

W tym roku Dni Jaworzna odbywać się będą w weekend 15 i 16 czerwca. Miejskie Centrum Kultury i Sportu zapowiada wiele atrakcji, w tym m.in. strefę gastronomiczną czy zajęcia dla dzieci. Oczywiście jak zwykle najwięcej emocji budzą koncerty, które odbywać się będą na stadionie Azotanii. -Tym razem z Miejskim Centrum Kultury i Sportu postawiliśmy na gwiazdy – niezwykle popularnych obecnie w Polsce artystów. Zakres wykonywanych przez naszych tegorocznych gości gatunków powinien zadowolić większość gustów muzycznych. Od muzyki elektronicznej po alternatywny rock, każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie – mówi Monika Komańska, Pełnomocnik ds. organizacyjnych MCKiS.

Pierwszego dnia na scenie pojawią się The Dumplings, Grzegorz Hyży oraz Gromee. The Dumplings to grający electropop duet z Zabrza, którzy w ostatnich miesiącach szturmem podbił polską scenę muzyczną. Justyna Święs i Kuba Karaś już raz gościli w Jaworznie – w 2015 roku wystąpili podczas Festiwalu Energii. Następne lata okazały się dla nich wyjątkowo udane – kolejne wydane płyty, miliony wyświetleń na youtube i tysiące sprzedanych krążków. Grzegorz Hyży swoją karierę zaczynał w telewizyjnym programie X-Factor a kolejne jego utwory trafiają na szczyty list przebojów. Z kolei Gromee, czyli Andrzej Gromala, to krakowski producent muzyczny, który w ubiegłym roku reprezentował nasz kraj w konkursie Eurowizji.

W niedzielę 16 czerwca publiczność rozgrzeje jaworznicki zespół blunt razor, który ma już na swoim koncie występy w roli supportów takich gwiazd jak O.S.T.R., Maciej Maleńczuk czy Lao Che.

Poza tym na scenie pokażą się się dwie gwiazdy dużego formatu Kamil Bednarek i Organek. Kamil Bednarek jest najbardziej znanym przedstawicielem polskiego reggae, jego kariera nabrała rozpędu po udziale w telewizyjnym show Mam Talent w 2010 roku. W kolejnych latach stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków młodego pokolenia. Ma na swoim koncie setki tysięcy sprzedanych płyt i mnóstwo nagród zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Organek to grupa, która powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów, opowiadań i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród. Niebanalne rockowe brzmienia, niepowtarzalny styl, różnorodność i autentyzm – okazały się kluczem do serc fanów a także krytyków. W 2017 roku kapela zgarnęła dwa Fryderyki za swój drugi album „Czarna Madonna”.

Najnowsze

To Top