Polecamy

Ruszyły prace na wodnym placu zabaw

Po pierwszym, niepełnym sezonie użytkowania oraz po okresie zimowym na jaworznickim wodnym placu zabaw ujawniły się pewne usterki i niedociągnięcia. Wykonawca został zobowiązany przez Wydział Inwestycji Miejskich UM do usunięcia ich w ramach gwarancji. Wraz z poprawą warunków atmosferycznych na placu ruszyły prace naprawcze. Wszystkie wady mają zostać usunięte do końca kwietnia.

Jedną z głównych wad – zakwestionowaną przez Wydział Inwestycji Miejskich – jest jakość nawierzchni chodników i niecki placu zabaw. Kruszywo wchodzące w skład kompozytowej nawierzchni odłamuje się i obsypuje, powstają widoczne ubytki. Można przypuszczać, iż nawierzchnia była aplikowana przy zbyt wysokiej temperaturze podłoża, co uniemożliwiło dobre związanie masy z podkładem. W związku z tym nawierzchnia zostanie wymieniona.

Usterkami obarczony jest również sposób montażu listew podświetlających plac zabaw. Te elementy także zostaną wykonane ponownie.

Wiele do życzenia pozostawia warstwa wykończeniowa murków oporowych, które okalają niecki placu. Po pierwszej zimie na ich powierzchni pojawiły się pęknięcia. Wykonawca jest aktualnie na etapie przygotowania podłoża przed aplikacją nowej wyprawy tynkarskiej. Podłoże jest zatem pokrywane podkładem (stąd różowy kolor), na który następnie zostanie położony tynk.

Prace przebiegające na terenie wodnego placu zabaw wykonywane są w ramach obowiązującej gwarancji. Ich zakończenia można spodziewać się z końcem kwietnia, a zatem jeszcze przed nowym sezonem funkcjonowania (zgodnie z regulaminem plac jest czynny w sezonie letnim).

Najnowsze

To Top