Biznes - inwestycje

Kolejne Śniadanie Technologiczne w bibliotece

fot. UM Jaworzno

W najbliższy wtorek (26 lutego) o godz. 9.00 odbędzie się w sali audytoryjnej biblioteki kolejne już Śniadanie Technologiczne. Podczas spotkań, zainaugurowanych przez Jaworznicką Izbę Gospodarczą i firmę Komputronik Biznes, jaworzniccy przedsiębiorcy mają okazję zapoznać się z najnowszymi technologiami dostępnymi dla biznesu. Tym razem omawiane będą zagadnienia bezpieczeństwa cyfrowego w firmie. Swoistą atrakcją programu wtorkowego Śniadania Technologicznego będzie webinar z hakerem.

Pierwsze spotkanie z cyklu Śniadań Technologicznych odbyło się 30 stycznia. Wówczas tematem przewodnim było zastosowanie technologii RFID (Radio-Frequency Identification) w procesach produkcyjnych oraz w centrach logistycznych. Zgromadzeni przedsiębiorcy z Jaworzna mogli zapoznać się z systemem elektronicznych tagów, ich radiowej identyfikacji i możliwościami, które kryją się za wkroczeniem do przemysłu technologii związanych z tzw. internetem rzeczy. Poznali również najnowocześniejsze systemy cyfrowe zarządzania produkcją.

W najbliższy wtorek głównym zagadnieniem omawianym podczas Śniadania Technologicznego będzie cyberbezpieczeństwo. Szczególny rodzaj cyberbezpieczeństwa, bo dotyczący sfery produkcji i magazynu. Kontynuowany będzie również wątek internetu rzeczy, który jest obecnie jednym z głównych innowacyjnych trendów, który pomaga zracjonalizować procesy produkcyjne.

Intrygująco zapowiada się również webinar z hakerem. Zgromadzeni będą mogli poznać od praktyka metody działania współczesnych cyberprzestępców oraz słabości systemów, które pozwalają im na skuteczną kradzież danych czy wprowadzanie dezorganizacji w atakowanych podmiotach.

Śniadania Technologiczne będą odbywać co miesiąc, a na każdym z nich poruszane będą kolejne kwestie dotyczące zastosowania cyfrowych technologii w biznesie.

Organizatorami Śniadań jest Jaworznicka Izba Gospodarcza (w ramach inicjatywy Jaworznickiego Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0) oraz firma Komputronik Biznes. Patronatem cykl objęła Gmina Miasta Jaworzna.

Najnowsze

To Top