Z miasta

Autostrada znów drożeje

Od pierwszego marca część kierowców zapłaci więcej za przejazd autostradą A4. Jak informuje Stalexport Autostrada Małopolska tym razem zmieni się wysokość opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków dla pojazdów kategorii 2, 3, 4 i 5.

Stalexport, który zarządza autostradą A4 zdecydował się zmienić wysokość opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków dla pojazdów kategorii 2, 3, 4 i 5. Jednocześnie dla pojazdów kategorii 2 i 3 wprowadzona zostanie wyższą niż dotychczas bonifikata. Stawka opłaty za przejazd dla pojazdów kategorii 1 oraz bonifikata dla motocykli pozostaną na dotychczasowych poziomach. Od 1 marca będzie to 15 zł, w wyniku czego stawka za przejazd wyniesie ostatecznie 20 zł. Kierowcy pojazdów kategorii 4 i 5 zapłacą na każdym placu poboru opłat 35 zł.

Stalexport zmiany cen tłumaczy planowanymi inwestycjami – Zmiana wysokości opłat za przejazd jest związana z zaplanowanymi na najbliższy czas inwestycjami, obejmującymi również prace nieprzewidziane w umowie koncesyjnej. W 2019 roku chcemy kontynuować prace związane z modernizacją infrastruktury autostradowej, wprowadzić nowe, jeszcze wygodniejsze formy płatności – mówi Rafał Czechowski, rzecznik Stalexportu Autostrady Małopolskiej. – Mimo zmiany stawek użytkownicy A4Go oraz kart zbliżeniowych kartA4, na podstawie impulsów zakupionych do końca lutego, mogą przez dwa kolejne lata jeździć autostradą według dotychczasowego cennika – dodaje.

Wysokość opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków dla pojazdów wszystkich kategorii od 1 marca wynosić będzie na każdym z dwóch placów poboru opłat:

  • 5,00 zł – pojazdy pierwszej kategorii: motocykle;

  • 10,00 zł – pojazdy pierwszej kategorii: pojazdy samochodowe o dwóch osiach;

  • 20,00 zł – pojazdy drugiej kategorii: pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze i pojazdy samochodowe
    o dwóch osiach z przyczepami;

  • 20,00 zł – pojazdy trzeciej kategorii: pojazdy samochodowe o trzech osiach i pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze z przyczepami;

  • 35,00 zł – pojazdy czwartej i piątej kategorii: pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach, pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami i pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach z przyczepami oraz pojazdy ponadnormatywne.

Najnowsze

To Top