Kultura i rozrywka

Wiosenne brzmienia od Archetti

Wiosna coraz odważniej zaczyna przeganiać zimę, a cały świat zaczyna nie tylko wyglądać, ale i brzmieć zupełnie inaczej. W ten klimat wpasowuje się Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna Archetti, która zaprasza 10 marca na wiosenny koncert, otwierający drugą część sezonu artystycznego.

Wiosenno-letnia tura koncertów przygotowywanych przez Archetti zapowiada się bardzo interesująco. Na scenie swoje szanse otrzymają zarówno młodzi soliści, jak i kilka prawdziwych osobistości muzycznych. – W marcu w Jeleniu zabrzmi muzyka włoskich mistrzów, ale nie spodziewajcie się Państwo pójścia na tematyczną łatwiznę – wyjaśniają muzycy z Archetti. – Chociaż w repertuarze znajdzie się Antonio Vivaldi, to tym razem nie zdecydowaliśmy się na „Pory roku”, lecz na jedną z jego sinfonii – zabrzmi „Sinfonia G-dur RV 146”. Oprócz tego przypomnimy pełną przepięknych, chwytających za serce tematów kompozycję Ottorino Respighiego „Antiche danze de arie per liuto” – zapowiadają.

Koniecznie trzeba wspomnieć, że marcowy koncert organizowany jest przy współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym w ramach programu promowania polskiej muzyki Tutti.pl. To oczywiście oznacza, że nie może na nim zabraknąć właśnie polskiej muzyki. – Tym razem zaprezentujemy twórczość wybitnego kompozytora, a przy tym znakomitego dyrygenta, Jana Krenza. Jego kompozycja „Aria i Perpetuum mobile” to spore wyzwanie dla orkiestry – mówią jaworzniccy muzycy.

Koncert odbędzie się 10 marca o godzinie 17.00 w siedzibie Archetti w Jaworznie przy ul. Wiosny Ludów 1. Orkiestra Kameralna Archetti wystąpi pod batutą Macieja Tomasiewicza. Bilety do kupienia przez internet oraz w siedzibie orkiestry, a także na godzinę przed rozpoczęciem koncertu.

Marcowy koncert to tylko jedno z wielu przedsięwzięć zaplanowanych przez Archetti na najbliższe miesiące. Wiosną rusza nowy projekt „Senior w kulturze”, którego zadaniem będzie popularyzacja muzyki wśród nieco starszej publiczności. – Mamy nadzieję, że przyciągnie on jeszcze więcej seniorów na nasze koncerty i że przekona do wyjścia z domu tych jeszcze niezachęconych – zachęcają muzycy. Warto dodatkowo śledzić media społecznościowe i stronę internetową Archetti, gdzie zawsze znaleźć można zapowiedzi kolejnych imprez przygotowywanych przez Orkiestrę.

Najnowsze

To Top