Kultura i rozrywka

Komediowa wystawa Sawki

Od czwartku w Jaworznie królować będzie dobry humor. To wszystko za sprawą Jaworznickiego Festiwalu Komedii. Z tej okazji Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza do… Teatru Sztuk na ciekawą wystawę.

Jaworznicki Festiwal Komedii, na dobrą sprawę rusza dopiero w piątek, ale już dzień wcześniej wszyscy chętni będą mogli wprowadzić się w dobry nastrój. To wszystko za sprawą prac znanego polskiego rysownika i satyryka – Henryka Sawki.

Henryk Sawka ma na swoim koncie prestiżowe nagrody – „Złotą Szpilkę” i „Złoty Medalu Satyrykonu”. Jest wnikliwym obserwatorem sceny politycznej i obyczajów Polaków. Przywiązuje dużą wagę do tekstu twierdząc, że rysunek bywa niekiedy pre-tekstem do dymka. Na co dzień współpracuje z Newsweekiem, ale jego prace pojawiały się także w takich tytułach jak „Rzeczpospolita”, „Gazeta Wyborcza”, „Wprost”, „Gazeta Krakowska”, „Dziennik Polski”, „Playboy”, „Polska the Times”

W Jaworznie prace Henryka Sawki można będzie oglądać od 14 marca do 13 kwietnia. W Galerii Obecnej w Teatrze Sztuk wystawione zostanie ponad 100 prac. Otwarcie wystawy w czwartek 14 marca o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Najnowsze

To Top