Bezpieczeństwo

Mobilna Stacja Diagnostyczna w Jaworznie

W poniedziałek do do Jaworzna zawitała Mobilna Stacja Diagnostyczna, która pomaga Inspekcji Transportu Drogowego i policji podczas kontroli pojazdów.

Wygląda niepozornie, ale na jej wyposażeniu znajduje się najnowocześniejszy sprzęt, który ma pomóc w walce z niesprawnymi, niebezpiecznymi i zatruwającymi środowisko naturalne pojazdami. Jest zautomatyzowana i ma niezależne źródło zasilania. Dzięki specjalnej konstrukcji – zastosowaniu siłowników unoszących stację, obrotnicy i stalowej ramie – może zostać ona rozstawiona na punktach kontrolnych o niewielkiej powierzchni.

W pojeździe wjeżdżającym na mobilną stację diagnostyczną sprawdzany jest m.in. układ kierowniczy i hamulcowy, a dzięki zastosowaniu tzw. szarpaków hydraulicznych weryfikowany jest stan zawieszenia auta. Na wyposażeniu jest również dymomierz i analizator spalin. Dodatkowo, funkcjonalność stacji umożliwia wykorzystanie w trakcie kontroli także urządzeń do pomiaru poziomu ekologiczności najnowszych pojazdów. Sprawdzana jest również poprawność przeprowadzonej kalibracji tachografu.

W poniedziałek Mobilna Stacja Diagnostyczna stanęła w zatoce na Osiedlu Stałym. Lotne patrole policji kierują do kontroli samochody z różnych rejonów miasta.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top