Z miasta

Wszystkie Kolory Świata

W jaki sposób szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Jak pomóc tym najbardziej potrzebującym i jednocześnie czerpać z tego radość? Dobrą odpowiedź na te pytania znaleźli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Jaworznie, którzy przystąpili do Akcji Edukacyjnej UNICEF – „Wszystkie Kolory Świata”.

Organizowany przez UNICEF projekt „Wszystkie Kolory Świata” ma na celu zebranie funduszy na szczepienia dzieci z krajów rozwijających się, chroniących przed poważnymi skutkami chorób, takich jak tężec, polio, gruźlica czy odra. Oprócz tego jednym z celów akcji obok kształtowania wśród dzieci i młodzieży tolerancji i otwartości na inne kultury, było pokazanie, że pomaganie jest nie tylko pożyteczne, ale też przyjemne.

W Jaworznie w akcję zaangażowała się Szkoła Podstawowa nr 18 a organizację wzięła na siebie pani Monika Magiera-Pol. Zasada działania była prosta – darczyńcy w zamian za przekazanie darowizny otrzymywali ręcznie szytą szmacianą laleczkę wykonaną przez uczniów, ich rodziców lub opiekunów. W sumie takich laleczek było 67 i wszystkie znalazły swojego opiekuna. Po podsumowaniu projektu okazało się, że łącznie zebrano kwotę 1920 zł, która została przekazana na konto UNICEF. Środki zostaną wykorzystane na zakup szczepionek dla dzieci w takich krajach jak: Sierra Leone, Czad, Angola, Sudan Południowy. Dzięki zebranej kwocie 192 dzieci zostanie zaszczepionych przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego (koszt jednej szczepionki to 10 zł). -Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom, które aktywnie zaangażowały się w akcje, bo przecież miarą człowieczeństwa jest wielkość troski o drugiego człowieka… Dziękujemy! – mówią organizatorzy jaworznickiej odsłony całej akcji.

Najnowsze

To Top