Polecamy

W Jaworznie powstaje tor kartingowy

W Jaworznie powstaje nowa atrakcja dla osób lubiących skoki adrenaliny. Na Komunie wkrótce otwarty zostanie tor kartingowy.

Gokarty to specjalne sportowe pojazdy, przeznaczone do jazdy po torze. Zwykle nie mają biegów a jazda nimi sprowadza się głównie do obsługi kierownicy oraz odpowiedniego operowania pedałami. Sterowanie nimi bywa nieco trudniejsze od prowadzenia samochodu ze wspomaganiem, ale za to dostarcza dodatkowych emocji. Wyścigi – zarówno te zawodowe jak i amatorskie – dostarczają wiele wrażeń i są świetną rozrywką, a także sprawdzają się podczas różnego rodzaju eventów.

Jak dotychczas jaworznianie chcąc poczuć adrenalinę na torze musieli jeździć do ościennych miast. Na szczęście dla nich, na Komunie tuż za marketem Majster, powstaje nowy tor kartingowy. Firma ForzaKart, która zdecydowała się zbudować taki tor w Jaworznie, zapowiada jego otwarcie już na kwiecień – dokładna data jeszcze nie jest znana. -Tor powstał z myślą o pasjonatach sportów wyścigowych ale również dla amatorów, którzy szukają dobrej zabawy i niesamowitych wrażeń – czytamy na stronie jaworznickiego toru.

W Jaworznie można będzie pojeździć gokartami marki Caroli Stinger. ForzaKart dysponuje flotą, w której skład wchodzi 10 gokartów z silnikami 200cc o mocy 7KM wyposażonych między innymi w zagłówki, regulowane fotele, pasy bezpieczeństwa, funkcję ,,pół-gaz” umożliwiającą jazdę młodszym uczestnikom, która zmniejsza moc gokarta o połowę. Dodatkowo dla osób żądnych jeszcze większych wrażeń dostępny jest jeden gokart z silnikiem 270cc o mocy 9KM.

Na jaworznickim torze można będzie wynająć gokarty na minuty a także zarezerwować tor na wyłączność. Właściciele chcą też by na terenie toru organizować różnego rodzaju imprezy firmowe, wieczory kawalerskie, urodziny itd. Z toru korzystać będą mogły osoby pełnoletnie a także, za pisemną zgodą rodziców, młodzież przed 18 rokiem życia.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze

To Top