Sport i rekreacja

Wicemistrzostwo orlików Ciężkowianki

Drużyny młodzieżowe LKS Ciężkowianka kontynuują zwycięską passę. Po czwartym miejscu trampkarzy trenowanych przez Tomasza Majkę w Halowych Mistrzostwach Małopolski Zachodniej, wygranej orlików w halowym turnieju piłki nożnej w Dąbrowie Górniczej, w niedzielę 17 marca orliki LKS Ciężkowianka Jaworzno szkolone przez trenerów Szymona Pieczkę oraz Pawła Bulgę wzięły udział w Halowych Mistrzostwach Podokręgu Olkusz.

Organizatorami imprezy był Podokręg Piłki Nożnej w Olkuszu. Na starcie stanęło 11 drużyn z terenu powiatów olkuskiego, chrzanowskiego, miechowskiego oraz z Katowic i Jaworzna. Oficjalne otwarcie w olkuskiej hali widowiskowo sportowej przy ulicy Wiejskiej miało miejsce o godzinie 12.00.

Same rozgrywki dostarczyły jak zwykle w tej kategorii wiekowej sporą dawkę emocji. Zawodnicy „Ciężkowianki” zaczęli rozgrywki grupowe od wygranej ze „Spójnią” Osiek 4-0. Kolejne zwycięstwa 2-0 z „Piliczanką” Pilica, 3-1 z Akademią Champions Olkusz oraz na koniec również 3-1 z pierwszą drużyną Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej pozwoliły im awansować do drugiej fazy z pierwszego miejsca.

W półfinale jaworznianie pokonali po celnych trafieniach Julki Janczy i Milana Oleja drużynę „Słowika” Olkusz 2-0. Finałowy mecz był interesującym widowiskiem, jednak trudy turnieju dały się we znaki młodej „Ciężkowiance”, która ostatecznie uległa 0-2 drugiej drużynie Wolbromskiej Akademii Piłkarskiej. Jednak pięć zwycięstw przy jednej tylko porażce oraz halowe wicemistrzostwo Podokręgu Olkusz to spory sukces młodych piłkarzy „Ciężkowianki”, którzy w ubiegłym roku zwyciężyli między innymi w Memoriale Bogusława Pluty oraz zajęli drugie miejsce w województwie śląskim wśród drużyn Zrzeszenia LZS podczas finałowych rozgrywek rozegranych na Stadionie Śląskim.

Nagrody uczestnikom turnieju wręczył prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu Bolesław Ściepura. MVP mistrzostw został wybrany kapitan „Ciężkowianki” Milan Olej w zgodnej opinii wszystkich obserwujących mistrzostwa najlepszy zawodnik imprezy. Udział w turnieju był dofinansowany ze środków z budżetu miasta Jaworzna.

W kadrze „Ciężkowianki” wystąpili: bramkarze Bartosz Ślusarczyk i Radosław Dryja oraz zawodnicy z pola: Milan Olej, Szymon Głowacz, Szymon Pstraś, Julia Janczy, Krzysztof Doroz, Jakub Frączek oraz zawodnik z rocznika 2010 Patryk Struski.

Najnowsze

To Top