Kultura i rozrywka

„Bunia” w Relaxie

Wielki apetyt może być źródłem zarówno wielkich problemów, jak i całkiem pokaźnej dawki humoru. Przekonać się o tym będziemy mogli już 7 kwietnia podczas spektaklu teatralnego „Bunia”, który zagości na deskach Klubu Relax.

Teatralni recenzenci już od lat zastanawiają się kim jest i kogo symbolizuje owa tytułowa Bunia. Tragifarsa autorstwa argentyńskiego dziennikarza i dramatopisarza Roberto Cossy od czasu swojej prapremiery w Buenos Aires w 1977 roku święci kolejne triumfy. W Europie po raz pierwszy wstawiona została jesienią w 1990 roku w Paryżu i teraz regularnie trafia na sceny w mniejszych i większych miejscowościach. Jej ponadczasowość sprawia, że mimo zmieniających się realiów wciąż pozostaje zaskakująco aktualna.

Tragikomedia opowiada o włoskiej rodzinie na emigracji, w której życie sprowadza się do zaspokajania nienasyconego apetytu tytułowej bohaterki. Członkowie rodziny bez wyraźnego efektu nieustannie podejmują kolejne próby znalezienia pracy i funduszy, skutkiem czego są ciągle narastające konflikty prowadzące do tragedii. Wycieńczona psychicznie rodzina planuje pozbyć się niewygodnego domownika. Czy im się to uda? O tym trzeba będzie przekonać się samemu

W Jaworznie swoją interpretację Buni zaprezentuje Zespół Aktorski Proscenium, który powstał w 2014 roku. W jego skład wchodzą pasjonaci teatru, amatorzy. W spektaklu udział wezmą: Aleksandra Chudoba, Agata Mikłas, Anna Miller, Sylwia Sural, Damian Jasiński oraz Marcin Miliński. Muzykę przygotował Grzegorz Wanatowicz, pomysłodawczynią jest Marta Grabska, która również pracowała przy adaptacji scenariusza, a kostiumy przygotowali sami aktorzy.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, wejściówki można odebrać bezpośrednio w Klubie Relax. Spektakl odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 17:00.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze

To Top