Kultura i rozrywka

AJAGORE wystąpi w Jazz Clubie

Zapraszani do współpracy przez najlepszych w Polsce: Prońko, Łobaszewska, Skolias, Bukartyk. Tylko dla nich dała się uśmiercić na planie teledysku Katarzyna Figura. Kto to taki? AJAGORE! – niezwykle energetyczne Trio wystąpi w Jaworznie w Jazz Club Muzeum już 30 marca

AJAGORE to formacja z powoli dojrzewającego w naszym kraju nurtu jam band. Obecnie zespół zaangażowany jest w produkcję solowego albumu Macieja Miecznikowskiego, który powraca do muzycznych korzeni. Swoje artystyczne ambicje AJAGORE spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to Zimowe sny, na której wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Grzegorz Nagórski, Paweł Serafiński, Piotr Mania, Maciej Rychły, Przemek Dyakowski, Irek Wojtczak, Dominik Bukowski i wielu innych. Muzyka AJAGORE to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstów ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego oraz Grzegorza Ciechowskiego, w których gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rhythm-n-bluesa itd. Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Zespół występuje w składzie Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary, banjo, dobro, syntezator gitarowy) oraz Michał Szczeblewski (perkusja).

W Jaworznie AJAGORE wystąpi w sobotę 30 marca w Jazz Clubie Muzeum. Początek koncertu o godzinie 19:00. Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku, gdzie do wygrania w konkursie mamy dla Was jedną podwójną wejściówkę na to wydarzenie!

Najnowsze

To Top