Z miasta

Biblijna wystawa w Muzeum

Od wtorku w jaworznickim muzeum można oglądać nową wystawę pod nazwą „Księga, która przetrwała wieki – Historia Biblii”. Wystawa będzie dostępna do 5 kwietnia.

Muzeum Miasta Jaworzna tym razem zabiera nas w podróż w daleką przeszłość, kiedy to powstawała święta dla chrześcijan księga. Jest to niecodzienna lekcja języka polskiego i historii. 3500 lat historii Biblii i zapisanego w niej Słowa Bożego. To nietypowa wystawa umożliwiająca dosłowne dotknięcie słowa zapisanego na papirusach, skórach zwierzęcych, oryginalnych wydaniach Biblii z XVI i XVII wieku oraz ich współczesnych reprintach.

Organizatorem jest Fundacja Areopag. Wystawę oglądać można od 26 marca do 5 kwietnia 2019 w godz. 9.00 – 19.00. Grupy szkolne proszone są o wcześniejszą rejestrację pod adresem mailowym klementyna.sliz@muzeum.jaw.pl lub numerami telefonów 501-452-697; 693-902-476.

-Równolegle do czasu trwania wystawy, zapraszamy – do końca marca – do udziału w organizowanych przez muzeum warsztatach. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję do zapoznania się ze specyfiką biblijnego języka hebrajskiego oraz będą mogli spróbować zapisać swoje imiona za pomocą hebrajskich liter. Dowiedzą się jak brzmi tekst Starego Testamentu w języku oryginalnym, zapoznają się z informacjami na temat Starego Testamentu oraz powstawania tekstów biblijnych, czy odkryją tajemnice najlepiej znanych tekstów biblijnych, widoczne tylko dzięki umiejętnej analizie językoznawczej – zapraszają muzealnicy.

Warsztat poprowadzi Jonasz Janusz Oświeciński – urodzony w 1993 roku w Jaworznie Absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Przebywał na stypendium w Izraelu w The David Yellin Academic Colllege of Education w Jerozolimie. Obecnie jest doktorantem w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Jest wykładowcą języka hebrajskiego biblijnego w Wyższej Szkole Teologiczno-Społecznej oraz tłumaczem języka hebrajskiego nowożytnego. Miłośnik gry na klarnecie oraz muzyki jazzowej.

Najnowsze

To Top