Sport i rekreacja

Satori i Sparta z kolejnymi medalami

Bardzo udany koniec marca mieli zawodnicy jaworznickich klubów szkolący się w sztukach walki. Podczas zawodów rozgrywanych w w Kuźni Raciborskiej wojownicy ze Sparty i Satori sięgnęli po kilka medali.

W niedzielę 31 marca w Kuźni Raciborskiej pod auspicjami Śląskiego Związku Ju-jitsu odbyła się Ogólnopolska Liga Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. W turnieju startowali zawodnicy z kilkunastu klubów z całego kraju w konkurencjach fighting oraz newaza. Bardzo dobrze przygotowana do startu drużyna Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno pod okiem trenera Dawida Kajdego wywalczyła komplet złotych medali.

Złote Satori

W grupie wiekowej młodzików U12 w jaworznickiej drużynie rywalizowało dwoje uczniów klasy sportowej o profilu wspinaczki i judo Adela Niciarz oraz Dawid Machna, którzy treningi w klubie uzupełniają o zajęcia judo na lekcjach wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Adela Niciarz w turnieju nie miała sobie równych w kat. -48kg oraz -48kg i pokonując kolejne rywalki zwyciężyła w konkurencjach fighting oraz newaza. Dawid Machna po zaciętych bojach w kat. -46kg pokonał wszystkich swoich przeciwników zdobywając złote medale w konkurencjach fighting oraz fighting bez uderzeń. W klasie dzieci U10 niepokonany w kat. -30kg był Adam Łąka, który toczył skuteczne pojedynki wygrywając w konkurencjach fighting oraz newaza. Trener Łukasz Proksa uważa, że kolejne medalowe pozycje w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-jitu to duży sukces jego podopiecznych i jest pełen optymizmu przed zbliżającym się Pucharem Polski w Ju-jitsu, który odbędzie się już w kwietniu w Krakowie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Start w zawodach odbył się w ramach zadań „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” oraz „Ju-jitsu i Judo: Samoobrona i sport dla każdego” wspieranych przez Urząd Miasta Jaworzna. Wszystkich chętnych zapraszamy do treningów judo i ju-jitsu, które odbywają się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Więcej informacji www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw, telefon 502 138 185.

Spartanie na medal

W zmaganiach podczas Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu udział wzięła także skromna reprezentacja Sparty Jaworzno. Pod nieobecność pozostałych młodych zawodników honoru klubu broniła Emilka Kurczyk. Młoda wojowniczka pokazała się z dobrej strony i zajęła 3. miejsce w konkurencji Ne-Waza U10 do 36 kg.

Równolegle do zmagań dzieci i młodzieży odbywały się także Mistrzostwa Polski Południowej BJJ seniorów. Starszyzna jaworznickiej Sparty z imprezy wróciła z trzema medalami. Dwa razy na podium stawał Bogusz Szynalik, który w kategorii Masters Białe Pasy do 88 kg wywalczył srebro a w klasyfikacji seniorów w tej samej wadze sięgnął po brąz. Z kolei w kategorii Masters Niebieskie Pasy powyżej 94 kg srebro padło łupem Łukasz Szczypuły.

Start Sparty w zawodach odbywał się w ramach zadania „Trenując sporty walki wygrywasz życie” dotowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Najnowsze

To Top