Sport i rekreacja

Spacer z kijami w Ciężkowicach

Wiosna już na dobre zawitała do Jaworzna, a piękna pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. 27 kwietnia w Ciężkowicach odbędzie się rajd Nordic Walking, do którego ruszyły właśnie zapisy.

Nordic Walking, czyli po prostu spacer ze specjalnymi kijkami, w ostatnich latach szturmem podbił serca nie tylko jaworznian i stal się jedną z najpopularniejszych sportowych dyscyplin. Uprawiać go może praktycznie każdy, niezależnie od wieku, a jego wpływ na zdrowie i kondycję jest niebagatelny. W Jaworznie regularnie odbywają się kolejne zarówno ogólnomiejskie, jak i dzielnicowe rajdy, gdzie w miłym gronie można wspólnie pospacerować.

27 kwietnia taki rajd odbędzie się w Ciężkowicach. Uczestnicy będą mieli do pokonania niezwykle malowniczą trasę obejmującą pętlę wytyczoną na urokliwych i zróżnicowanych przyrodniczo terenach leśnych w rejonie Doliny Żabnika. W sumie do pokonania będzie około 8 kilometrów.

Start i meta imprezy zlokalizowane będą na ulicy Zdrojowej, tam też znajdzie się biuro zawodów oraz baza wydarzenia. Weryfikacja zawodników rozpocznie się już o godz. 8.30, a na 10.00 zaplanowano start rajdu. Wszystkie osoby chcące wziąć udział w imprezie mogą się już zgłaszać za pośrednictwem formularza na stronie internetowej Rajdu lub bezpośrednio u radnego Mirosława Pieczary (telefon 512 201 501). Organizatorzy wyznaczyli limit uczestników na 300 osób, a zapisy potrwają do wyczerpania miejsc lub najpóźniej do 24 kwietnia.

Najnowsze

To Top