Sport i rekreacja

Sukces jaworznickich siłaczy!

Cała krajowa czołówka (niemal 300 zawodniczek i zawodników z 21 klubów) zjechała w ubiegły weekend do Warszawy, gdzie w warszawskim Centrum Rozrywkowym Miasta Hulakula odbyły się XIX Mistrzostwa Polski w Siłowaniu na Rękę.

Organizatorem mistrzostw w tym roku oprócz Federacji Armwrestling Polska była Rada i Zarząd Dzielnicy Praga Północ. Honorowy Patronat sprawowała Ilona Soja-Kozłowska Burmistrz Dzielnicy Praga Północ miasta stołecznego Warszawy.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, tym bardziej, iż impreza była eliminacjami do kadry narodowej na tegoroczne Mistrzostwa Europy i Świata. Mimo braku z różnych względów etatowych medalistów najważniejszych imprez krajowych i zagranicznych Lucjana Fudały, Tomasza Szewczyka, Natana Kajdasa, Wojciecha Piętaka czy Pawła Pacuta znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Jaworzniccy „Tytani” od lat szkoleni przez jednego z najbardziej utytułowanych armwrestlerów w Polsce Mariusza Grochowskiego – który z powodzeniem nadal startuje w tej dyscyplinie sportowej – z zawodów przywieźli prawdziwy worek trofeów zdobywając łącznie 33 medale. Na ten dorobek przypadło 8 złotych, 13 srebrnych i 12 brązowych krążków. Dało im to w efekcie trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej seniorów, jak również trzecie w klasyfikacji Drużynowej Total. Wśród jaworznian na szczególne słowa uznania zasłużył Artur Krupa czterokrotny mistrz Polski, który totalnie zdominował kategorię do 75 kg wygrywając zarówno wśród młodzieżowców jak i seniorów na obie ręce. Na najwyższym stopniu podium stanęli również Julia Tarasek, Anna Przybysz, Łukasz Kopyść i prawdziwy weteran Mariusz Grochowski, który wciąż imponuje wysoką dyspozycją sportową. Mariusz – będący prawdziwą ikoną polskiego armwrestlingu – jest zadowolony z postawy młodzieży, która brała udział jeszcze niedawno w Mistrzostwach Szkół Jaworzna, a podczas mistrzostw znalazła się w gronie medalistów. Ponadto Lukasz Kopyść, Łukasz Kosobudzki, Anna Przybysz, Radosław Kwietniewski, Bożena Cichopek oraz Marcin Molenda byli o krok od zdobycia tytułów mistrzowskich nieznacznie przegrywając pojedynki finałowe. Brązowymi medalistami zostali ponadto Patryk Opiela, Wojciech Hypsior, Roman Jazowski, Bożena Cichopek, Mariusz Grochowski, Dominik Graczek, Damian Kotlarz, Bartłomiej Bednarski, Szymon Smalcerz i Julia Tarasek.

Cieszę się z postawy całej drużyny, która pod nieobecność części liderów z wyższych kategorii udowodniła, że można na nią liczyć. Tanio skóry nie oddajemy i walczymy, jak najlepiej potrafimy! Teraz kilka dni przerwy, regeneracja i powrót do treningów. Zawody ogólnie były doskonale zorganizowane. Piękne medale, puchary i atmosfera, jaka wokół tych zawodów była, dała nam ducha walki i możliwości poznawania swojej siły i wytrzymałości – mówi trener Grochowski.
Chciałem podziękować całemu zespołowi za wspaniałą atmosferę, udział w zawodach i medale, które zdobyliśmy wspólnie w rożnych kategoriach wagowych. Zawodniczki i zawodnicy wykonali ogrom pracy i efekty są widoczne, co zaowocowało medalami. Ponadto specjalne podziękowanie dla dyrekcji Miejskiego Centrum Kultury i Sportu oraz Firmie Fud-Men za olbrzymią pomoc na co dzień. A teraz zaczynamy kolejne przygotowania! Jednocześnie wszystkich zainteresowanych sportem siłowania na rękę serdecznie zapraszam na halę sportową MCKiS na Osiedlu Stałym przy ulicy Inwalidów Wojennych 18. Treningi odbywają się w każdy wtorek, czwartek, piątek i niedzielę od 16:00 do 19:00
– dodaje.

Najnowsze

To Top