Z miasta

JBO 2020: Ruszają spotkania informacyjne

Znamy już szczegółowy harmonogram konsultacji społecznych w sprawie Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. We wtorek 16 kwietnia zapraszamy mieszkańców na pierwsze spotkanie informacyjne, na którym zaprezentowane zostaną najważniejsze informacje dotyczące nowej procedury.

W ramach akcji edukacyjnej zaplanowane zostały dla mieszkańców Jaworzna dwa spotkania informacyjne: 16 i 24 kwietnia br. o godz. 17:00. Co ważne – spotkania organizowane będą w sali obrad Urzędu Miejskiego, nie w dzielnicach jak to miało miejsce w poprzednich edycjach. W trakcie spotkań porozmawiamy sobie m.in. o sposobie zgłaszania inicjatyw, trybie ich weryfikacji i zasadach późniejszego głosowania. Warto przypomnieć, że spotkania mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie będzie można podczas nich składać samych pomysłów. Taką możliwość mieszkańcy będą mieli dopiero w terminie od 6 do 27 maja br.

Do 23 kwietnia br. czekamy na Państwa zgłoszenia do pracy w charakterze społecznym w zespole ds. budżetu obywatelskiego. Zgłoszenia można dokonać mailowo przesyłając wypełniony formularz na adres: jbo@um.jaworzno.pl lub składając go osobiście w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Formularz dostępny jest na stronie www.jbo.jaworzno.pl

24 kwietnia podczas spotkania z mieszkańcami odbędzie się publiczne losowanie 4 reprezentantów społecznych do pracy w zespole ds. budżetu obywatelskiego.

Ponadto w tym roku zorganizowane zostaną dwa Maratony pisania wniosków – 30 kwietnia i 15 maja br. w godz. 9:00 – 16:00, w sali obrad Urzędu Miejskiego. To dobra okazja, aby po raz kolejny porozmawiać z pracownikami urzędu i dowiedzieć się jak poprawnie zgłosić zadanie, by bez problemu przeszło niezbędne weryfikacje i trafiło na listę projektów poddanych pod głosowanie.

Źródło: jbo.jaworzno.pl

Najnowsze

To Top