Biznes

Wiosna na SFERZE, czyli czas na nową inwestycję

Po sukcesie II etapu budowy Osiedla SFERA z 23 mieszkaniami na własność. Nadeszła pora na kontynuację tego przedsięwzięcia. Każdego dnia do biura Jaworznickiego TBS Sp. z o. o. przychodzą zainteresowani „własnym M” klienci pytając : „kiedy ruszy sprzedaż kolejnych lokali?” Choć Osiedle SFERA to przede wszystkim mieszkania na wynajem, spółka co pewien czas oddaje do obrotu , w niewielkim zakresie zasób, który będzie mógł tworzyć w przyszłości samodzielna wspólnotę mieszkaniowa właścicieli. Najbliższa okazja pojawi się już…

JTBS ogłasza zapisy osób zainteresowanych zakupem mieszkania własnościowego realizowanego w ramach III Przedsięwzięcia inwestycyjnego – „Budowa Osiedla Sfera – 23 mieszkania na własność”. W ramach tego przedsięwzięcia wybudowane będą trzy budynki wielorodzinne oznaczone roboczo numerami B16, B17 i A16 oraz 46 miejsc parkingowych. Roboty budowalne zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym zostaną zakończone do dnia 30 czerwca 2020 r.

Planowany termin przekazania lokali mieszkalnych do eksploatacji to 31 sierpnia 2020 r.

JTBS przygotowując ofertę handlową szacuje, że cena 1 m2 powinna, w zależności od położenia na kondygnacji i względem stron świata, wahać się od 3 822 zł/m2 do 4 212 zł/m2.

Podobnie jak w latach poprzednich, w podpisanej z klientem „umowie deweloperskiej” wskazany będzie harmonogram należności pokrywający się z harmonogramem robót budowlanych i tak ustala się następujące terminy płatności:

  • 2 % ceny mieszkania stanowiące zadatek do 30 dni od podpisania umowy deweloperskiej,
  • 25 % ceny mieszkania do 31 sierpnia 2019 r.,
  • 25 % ceny mieszkania do 31 grudnia 2019 r.,
  • 25 % ceny mieszkania do 31 marca 2020 r.,
  • 23 % ceny mieszkania do 30 czerwca 2020 r.

Co klient zastanie m.in. w środku? Do każdego mieszkania przypisany będzie co najmniej jeden balkon lub ogródek z tarasem – w przypadku mieszkań położonych na parterze. Pomieszczenia będą oddawane w tzw. stanie „deweloperskim +” czyli bez okładzin ceramicznych ściennych i podłogowych, bez drzwi wewnętrznych. Posiadać będą natomiast kompletną instalację wewnętrzną centralnego ogrzewania wraz z zamontowanymi grzejnikami. Instalację elektryczną rozprowadzoną i zakończoną puszkami elektrycznymi z gniazdami i włącznikami, kompletną tablicę elektryczną z zabezpieczeniami oraz domofonową. Instalacje wod-kan rozprowadzone będzie do projektowanych punktów poboru. Ściany będą wykończone gładzią gipsową, jednokrotnie malowane farbami emulsyjnymi za wyjątkiem łazienki (tu: powierzchnie przygotowane zostaną pod indywidualny montaż okładzin ściennych i sanitariatów). Dostęp do mieszkania będzie zabezpieczony drzwiami antywłamaniowymi.

Kiedy rusza zapisy? Zapisy na poszczególne mieszkania będą prowadzone od dnia 24 kwietnia 2019 r. do 24 maja 2019 r. w siedzibie Jaworznickiego TBS Sp. z o.o. ul. Mickiewicza 1, codziennie w godzinach od 8:00 do 15:00 – oznacza to, że NIE BĘDZIE JUŻ LIST KOLEJKOWYCH. po prostu zasada: kto pierwszy ten lepszy” nie będzie obowiązywała i niezależnie czy ktoś zgłosi się do biura JTBS pierwszego czy ostatniego dnia zapisów ma takie same szanse, gdyż…

…o zakup mieszkania mogą ubiegać się jedynie osoby pełnoletnie posiadające przy sobie dowód osobisty lub ważny paszport. Jedna osoba może ubiegać się wyłącznie o jedno wskazane przez siebie mieszkanie. W takcie prowadzonego naboru zainteresowany może dokonać zmiany i wskazać inny lokal. Zestawienie dostępnych mieszkań i liczby osób zainteresowanych danym mieszkaniem będzie publikowane na stronie internetowej www.jtbs.jaw.pl i na bieżąco aktualizowane. W przypadku małżonków nie będzie dopuszczalne, by każdy z nich oddzielnie wyraził zainteresowanie zakupem mieszkania, bez względu na panujące pomiędzy nimi stosunki majątkowe. Jaworznickie TBS wyklucza także sytuacje przekazywania prawa do zakupu mieszkania innej osobie, niezależnie od stopnia pokrewieństwa. Jeśli zainteresowanie danym mieszkaniem wyrażą co najmniej dwie osoby, to o kolejności zakupu zdecyduje losowanie. W sytuacji gdy osoba wyłoniona w wyniku losowania wycofa się z transakcji, prawo do zakupu mieszkania obejmuje osoba z kolejnym wylosowanym numerem.

Jak widać JTBS postanowiło diametralnie zmienić zasady ubiegania się o zakup mieszkania na własność. Zainteresowanym pozostaje zatem przyjrzeć się na stronie JTBS rzutom mieszkań oraz ich lokalizacji i po konsultacji z bliskimi podejście w wyznaczonym terminie do biura spółki, a potem odrobina szczęścia przy losowaniu… o ile do niego dojdzie.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze

To Top