Z miasta

Trwa odbiór kanalizacji w Byczynie

Mieszkańcy Byczyny mogą już składać wnioski o wycenę przyłącza. Ich budowa nastąpi dopiero po odbiorze technicznym inwestycji.

Kanalizacja sanitarna w dzielnicy Byczyna została wybudowana. Jednak brak koparek, zwężeń i objazdów nie oznacza, że już nic w tej materii się nie dzieje. Obecnie trwa jej odbiór dokumentacyjny. Sprawdzanie stanu faktycznego ze stanem projektowym, nanoszenie podziemnych instalacji na mapy geodezyjne, a następnie przygotowanie końcowych rachunków płatniczych przez wykonawców. Dopiero po tych formalnościach, można będzie fizycznie przystąpić do kolejnego etapu, jakim będzie budowa prywatnych przyłączy do około 1200 posesji.

– Odbiór tak dużej inwestycji, której przedmiotem była budowa 35 km sieci kanalizacji sanitarnej oraz 15 km sieci wodociągowej to długotrwały proces. Dlatego też przystąpienie do połączeń instalacji domowych z kanalizacją miejską może nastąpić nie wcześniej, jak po odbiorze dokumentacyjnym. To nastąpić w połowie roku. Do tego czasu mieszkańcy Byczyny mogą składać wnioski o dokonanie wyceny budowy samego przyłącza – tłumaczy rzecznik Wodociągów Jaworzno Sławomir Grucel.

Wniosek na wycenę budowy przyłącza dostępny jest na stronie www.wodociagi.jaworzno.pl lub w siedzibie Spółki przy ul. św. Wojciecha 34. Wniosek można składać osobiście lub drogą mailową. Informacje związane z realizacją przyłącza przez wodociągi można uzyskać pod nr tel. (32) 318 61 40/318 61 37 email: anita.celej@wodociagi.jaworzno.pl

Na podstawie złożonego wniosku, służby techniczne przedsiębiorstwa przedstawią kalkulację cenową, przygotowaną po zebraniu pomiarów w terenie, a dokładnie na posesji właściciela. Następnie po akceptacji przez mieszkańca indywidualnej wyceny, jednostki wodociągowe przystąpią do jego budowy. – Tak jak we wcześniejszych dzielnicach, tak i mieszkańcom Byczyny podłączenia realizowane będą na preferencyjnych, kompleksowych warunkach tj. formalności załatwiane będą przez wodociągi, na przyłącza udzielany będzie 10 letni okres gwarancji z możliwością rozłożenia płatności na nieoprocentowane raty, wszystko połączone z przyznawaną na ten cel dotacją z Urzędu Miasta. Jednak podkreślamy, że ich budowa, z powodu trwającego odbioru, może nastąpi nie wcześniej niż po połowie roku – dodaje Grucel. Pracownicy Spółki proszą więc mieszkańców Byczyny o cierpliwość i wyrozumiałość.

Najnowsze

To Top