Z miasta

Rusza nabór do żłobka

W ubiegłym roku w Jaworznie na Podwalu powstał oczekiwany przez mieszkańców miejski żłobek. Końcem maja rusza nabór dzieci, które od sierpnia będą mogły korzystać z usług placówki.

Żłobek Miejski w Jaworznie rozpoczął działalność w czerwcu minionego roku, a jego powstanie było możliwe dzięki projektowi „Utworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do 3 lat w Jaworznie” współfinansowanemu przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Placówka pracuje w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30. Opieka sprawowana jest nad dziećmi w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia do 3 lat. W ramach opieki realizowane są funkcje: opiekuńcza, wychowawcza, edukacyjna. Żłobek zapewnia opiekę nad dzieckiem w wymiarze 10 godzin dziennie względem każdego dziecka oraz wyżywienie w postaci czterech posiłków.

27 maja rusza nabór na nowy rok. Żłobek od 1 sierpnia przyjmie pod opiekę kolejne trzydzieścioro dzieci (w tym jedno niepełnosprawne). 2 maja na miejskich stronach internetowych a także witrynie żłobka (www.zlobekmiejski.jaworzno.edu.pl) i bezpośrednio w siedzibie placówki przy ul. 3 Maja 16 udostępniony został regulamin naboru a także dokumenty rekrutacyjne. Udział w rekrutacji mogą wziąć rodzice lub opiekunowie prawni mieszkający w Jaworznie, wychowujący dziecko lub dzieci do lat 3, którzy złożą komplet wymaganych dokumentów. Dokumenty rekrutacyjne będą przyjmowane od 27 do 31 maja 2019 r. w siedzibie Żłobka w godzinach od 7.00 do 16.00. Udział w projekcie jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

Najnowsze

To Top