Z miasta

Rolkarze dla hospicjum

fot. MCKiS Jaworzno

Miłośnicy jazdy na rolkach już po raz szósty spotkają się na wspólnym przejeździe, by wesprzeć Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie. 11 maja na Velostradzie odbędzie się kolejna edycja imprezy „Rolkuj po nadzieję”.

Jazda na rolkach w ostatnich latach znów stała się niezwykle popularna. Wielu jaworznian w każdym wieku, gdy tylko pogoda na to pozwala, zakłada na nogi rolki i rusza w trasę. – Impreza „Rolkuj po nadzieję” skierowana jest do wszystkich amatorów jeżdżących, uczących się jeździć, a także tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z popularnym skatingiem. Nie ma ona charakteru typowej rywalizacji sportowej, jednak w rekreacyjnym „rolkowaniu” ukryty jest głębszy sens, gdyż wydarzenie to jest formą wsparcia Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie – mówią organizatorzy.

W tym roku rolkarze przetestują nową trasę na wyznaczonym fragmencie Velostrady, od tunelu nad DK79 do wylotu na ul. Puszkina. Do pokonania będzie pętla o długości ok. 4,5 km. Zawodnicy będą mieli za zadanie pokonanie wielokrotności tej pętli z sugerowanym dystansem docelowym 9 km. Jak zawsze, każdy uczestnik będzie miał możliwość wydłużenia lub skrócenia dystansu w zależności od własnych możliwości.

Opłata startowa w formie cegiełek pobierana będzie w biurze zawodów przez Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta. Ustalone wartości udziału w imprezie a tym samym darowizny na rzecz placówki wynoszą 10 zł od osób dorosłych oraz 5 zł od dzieci i młodzieży w wieku 11-17 lat. Dzieci do 10 lat są zwolnione z opłaty. Zgłoszenia elektroniczne do przejazdu są przyjmowane na stronach internetowych MCKiS do 9 maja. Ci, którzy nie zgłoszą się wcześniej, będą mieli możliwość zapisania się w dniu imprezy w biurze zawodów. Osoby, które zgłoszą się drogą elektroniczną otrzymają pamiątkowe medale. Osoby niepełnoletnie winny posiadać pisemną zgodę opiekuna prawnego na uczestnictwo w imprezie. W ramach akcji „Jeżdżę z głową w kasku” organizatorzy wprowadzili obowiązek posiadania kasku przez dzieci do 10 lat.

Wspólny przejazd odbędzie się 11 maja. Biuro zawodów zlokalizowane w okolicy tunelu pod DK79 otwarte będzie od godz. 9:00, wspólny start zaplanowano na godz. 11.00. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

Najnowsze

To Top