Bezpieczeństwo

Pożar w szkolnej piwnicy

Prawdziwe chwile grozy przeżyli w czwartek uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 mieszczącego się przy ulicy Matejki. W placówce doszło do poważnie wyglądającego pożaru, któremu towarzyszyło spore zadymienie.

W czwartek około godziny 14:00 służby – straż, policja i pogotowie – zostały powiadomione o pożarze w szkole. W międzyczasie z budynku bezzwłocznie ewakuowano ponad 400 uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Na miejscu pojawiło się duże zadymienie, ale strażacy sprawnie ustalili źródło ognia. – Pożar nastąpił w pomieszczeniu piwnicznym, gdzie składowana była makulatura. Ewakuowano 407 uczniów oraz nauczycieli. Po ewakuacji strażacy przeszukiwali pomieszczenia klas, gdzie byli uczniowie – wyjaśnia st. kpt. Marcin Ziemiański z jaworznickiej Straży Pożarnej. Przed 15:00 sytuacja była już opanowana i trwało dogaszanie pożaru. Siedmioro uczniów zostało lekko poszkodowanych – zgłosiło złe samopoczucie i zostało przebadanych przez zespół ratownictwa medycznego. Po wstępnym badaniu zdecydowanie się na odwiezienie dzieci do szpitala celem dalszej diagnostyki.

Na miejscu działało 10 zastępów strażackich, łącznie 37 strażaków, obecna była także policja i karetka pogotowia. Ustalaniem przyczyn zdarzenia najprawdopodobniej zajmie się policja. Służby na miejscu pracowały przez kilka godzin, jeszcze około 18:00 trwało wietrzenie pomieszczeń i sprawdzanie ich pod kątem obecności gazów pożarowych.

 

Najnowsze

To Top