Z miasta

Młodzież współtworzy audiobooki

Miejska Biblioteka Publiczna w tym roku w ramach projektu „Performatywna Biblioteka” przygotowała sporo ciekawych zajęć, nie tylko dla młodzieży. Dzięki temu uczniowie z Jaworzna ostatnio od podszewki poznają proces powstawania audiobooków.

Prace warsztatowe, w których uczestniczą uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie, związane z nagraniem audiobooka, nabierają coraz większych rumieńców. Młodzi lektorzy próbują swoich sił z mikrofonem mierząc się z tekstem Michaiła Bułhakowa „Fatalne jaja”. Utwór wybrany został spośród dzieł udostępnionych na portalu Wolne Lektury – projektu prowadzonego przez fundację Nowoczesna Polska. Nagrania odbywają się w bibliotecznym studio. Pierwsze zapisy dźwiękowe miały miejsce 10 i 13 maja. Nad całością czuwa doświadczony realizator i producent – Stanisław Szydło, który dokonał również adaptacji tekstu na potrzeby naszego projektu.

Organizacja wydarzeń związana jest z realizacją bibliotecznego projektu pn. „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Najnowsze

To Top