Kultura i rozrywka

Marian Folga znów wygrywa

Kolejny duży sukces w bodypaintingu odniósł Marian Folga. Jaworznicki artysta zwyciężył w Lipsku podczas międzynarodowego festiwalu bodypaintingu.

Prace Mariana Folgi od lat budzą zachwyt i zgarniają kolejne laury na arenie międzynarodowej. Nie inaczej było podczas targów kosmetycznych Beauty Forum odbywających się w Lipsku. W trakcie imprezy odbywał się Międzynarodowy Festiwalu Bodypaintingu, organizowany przez przez Światowe Stowarzyszenie Bodypaintingu. W tym roku tematem przewodnim zmagań artystycznych byli „Współcześni bohaterowie kontra bohaterowie z dzieciństwa”. Marian Folga za swojego bohatera wybrał postać znaną z belgijskich komiksów fantasy – Thorgala.

Tym razem w roli modelki wystąpiła Dominika Kielmas. Marian Folga razem z Wiktorią Wędzichą zamienili jej ciało w prawdziwe dzieło sztuki. W całej stylizacji pomagała żona Mariana – Monika Folga, która zadbała też o nakrycie głowy. Całość okazała się prawdziwym hitem a polska ekipa zgarnęła pierwsze miejsce i już po raz trzeci nagrodę publiczności. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Tymczasem najbliższe tygodnie dla Mariana i jego ekipy zapowiadają się bardzo intensywnie. W najbliższym czasie artyści spróbują swoich sił podczas turnieju w Kijowie, cały czas przygotowują się też do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Austrii.

Foto: Marian Folga

Najnowsze

To Top