Kultura i rozrywka

„Bunia” w Szczakowej

W kwietniu w Klubie Relax swoją premierę miała tragikomedia „Bunia” w interpretacji Zespołu Aktorskiego Proscenium. Przedstawienie spotkało się z gorącym przyjęciem publiczności i zyskało spory aplauz. Kto przegapił premierę, teraz będzie mógł nadrobić zaległości.

Jaworznicki Zespół Aktorski Proscenium, który powstał w 2014 roku, przygotował swoją własną interpretację tragifarsy autorstwa argentyńskiego dziennikarza i dramatopisarza Roberto Cossy. Sztuka od od lat 70. zbiera świetne recenzje na całym świecie i pozostaje wciąż zaskakująco aktualna. Już 9 czerwca na deskach Domu Kultury im. Krudzielskiego w Szczakowej kolejna okazja do obejrzenia tego uniwersalnego przedstawienia.

Tragikomedia opowiada o włoskiej rodzinie na emigracji, w której życie sprowadza się do zaspokajania nienasyconego apetytu tytułowej bohaterki. Członkowie rodziny bez wyraźnego efektu nieustannie podejmują kolejne próby znalezienia pracy i funduszy, skutkiem czego są ciągle narastające konflikty prowadzące do tragedii. Wycieńczona psychicznie rodzina planuje pozbyć się niewygodnego domownika. Czy im się to uda? O tym trzeba będzie przekonać się samemu. W Europie po raz pierwszy „Bunia” wystawiona została jesienią w 1990 roku w Paryżu i teraz regularnie trafia na sceny w mniejszych i większych miejscowościach.

W niedzielę na scenie zobaczmy Zespół Aktorski Proscenium, w którego skład wchodzą pasjonaci teatru, amatorzy. W spektaklu udział wezmą: Aleksandra Chudoba, Agata Mikłas, Anna Miller, Sylwia Sural, Damian Jasiński oraz Marcin Miliński. Muzykę przygotował Grzegorz Wanatowicz, pomysłodawczynią jest Marta Grabska, która również pracowała przy adaptacji scenariusza, a kostiumy przygotowali sami aktorzy.

Przedstawienie odbędzie się 9 czerwca o godzinie 18:00. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odbierać w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej.

Najnowsze

To Top