Z miasta

Zarzuty prokuratorskie dla dyrektora MCKiS

Obecny Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Sebastian K. otrzymał od katowickiej prokuratury zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych. Sprawa ma dotyczyć lat 2009-11, kiedy to pracował w Urzędzie Miejskim.

Sebastian K. od 2015 pełni funkcję dyrektora MCKiS a w samorządzie pracuje od 2007 roku. W Urzędzie Miejskim pracował na stanowisku kierownika referatu Informacji i Komunikacji Społecznej w Biurze Promocji. W 2013 roku został naczelnikiem Biura Promocji i Informacji.

W związku z całą sprawą Urząd Miejski wydał następujące oświadczenie:

Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu poinformował dzisiaj Prezydenta Miasta o fakcie przedstawienia mu przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach zarzutów przyjmowania korzyści majątkowych w latach 2009-2011. Aktualnie dyrektor przebywa na urlopie. Pracami jednostki kieruje zastępca dyrektora. Urząd Miejski nie posiada żadnych konkretnych informacji związanych z prowadzoną sprawą.

Obecnie dyrektor przebywa na urlopie. Portal Jaworzno.pl zdołał zdobyć jego komentarz do zaistniałej sytuacji. – Nie ukrywam, że jestem poruszony całą sytuacją. Będę dążył do jak najszybszego wyjaśnienia stawianych mi zarzutów, ponieważ nie czuję się winny – wyjaśnia na łamach Jaworzno.pl dyrektor MCKiS.

Jak informuje policja, byłemu Kierownikowi jednego z Referatów Urzędu Miejskiego w Jaworznie przedstawiono łącznie 19 zarzutów o charakterze korupcyjnym i przesłuchano go w charakterze podejrzanego. Łączna wartość korzyści majątkowych przyjętych przez podejrzanego miała wynieść około 30 tys. złotych. Wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 20 tys. złotych. Został on również objęty policyjnym dozorem.

Najnowsze

To Top