Z miasta

VI Festyn Abstynencki

Pod Honorowym Patronatem Prezydentów: Jaworzna, Mysłowic i Sosnowca, w Trójkącie Trzech Cesarzy w niedzielę, 9 czerwca odbyło się VI Spotkanie Abstynenckie. Co roku wydarzenie organizowane jest przez stowarzyszenia abstynenckie z Mysłowic, Sosnowca i Jaworzna.

W imprezie udział wzięli m.in. Pełnomocnik Prezydenta Miasta Jaworzna ds. Przedsiębiorczości i Współpracy Społecznej Łukasz Kolarczyk oraz Zastępca Prezydenta Mysłowic Wojciech Chmiel.

Impreza tego typu to doskonała szansa na integrację środowisk abstynenckich z sąsiadujących z Jaworznem miast. Członkowie stowarzyszeń wraz ze swoimi rodzinami wzięli m.in. udział w rajdzie rowerowym, konkurencjach sportowych dla dzieci i dorosłych czy w turniejach dla najmłodszych.

Ponadto zebrani mieli okazję do wysłuchania występów muzyczno – wokalnych – solistów i zespołów abstynenckich. Swój udział w przygotowaniu imprezy miały również Gminy, na terenie których działają stowarzyszenia.

Organizatorem wydarzenia jest Mysłowickie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Ogniwo”, a współorganizatorami: Jaworznickie Stowarzyszenie Abstynenckie „Razem”, Sosnowieckie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Dromader”, Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Ad-Astra” , Klub Abstynentów „Przebudzenie”, Stowarzyszenie Trzeźwościowo-Abstynenckie „Wsparcie”, Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Uwolnienie”, Klub Abstynentów „Górnik” i Sympatycy Trzeźwości.

Najnowsze

To Top