Kultura i rozrywka

Pożegnanie sezonu z Archetti

Kończy się rok szkolny, kończy się także sezon artystyczny w instytucjach kultury. Podczas wakacji w Centrum Archetti cały czas będzie się działo sporo, tymczasem na zakończenie sezonu Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna zaprasza na dwa koncerty.

Wszyscy spragnieni muzycznych wrażeń w najbliższych dniach aż dwukrotnie będą mogli wysłuchać świetnych brzmień w wykonaniu Archetti. – Już za kilka dni zapraszamy wszystkich do Geosfery. To wyjątkowe miejsce na mapie Jaworzna już po raz kolejny otworzyło przed nami swoje bramy. Malownicze zakątki będą rozbrzmiewać muzyką kwartetu smyczkowego Archetti 15 czerwca 2019 o godzinie 15.00 – zapraszają muzycy. – Historia naszych koncertów plenerowych pokazuje, że zawsze możemy liczyć na publiczność, której niestraszny deszcz, wiatr i chłód. Bardzo chcielibyśmy, aby w tym roku oprócz dobrej energii płynącej od nas i naszych instrumentów, poczuli Państwo również ciepłe promyki słońca – kto wie, może nam się uda? – dodają. Sam repertuar zapowiada się dość lekko. Ma być trochę marzycielsko, trochę ogniście, odrobinę zadziornie i lekko melancholijnie. Muzycy na tapet wezmą utwory dobrze znane wszystkim z radia czy telewizji, które już nieraz znajdowały się w repertuarze Archetti.

23 czerwca o 17:00 w Jeleniu oficjalnie zakończony zostanie sezon artystyczny 2018/19. – Będziemy mieli przyjemność przedstawić Państwu kolejny koncert, na którym we współpracy z Tutti.pl będziemy prezentować muzykę polską – tym razem w repertuarze znajdzie się kompozycja Eugeniusza Knapika „Wyspy”, a oprócz tego usłyszą Państwo „Velicanie” Rodiona Szczedrina, a także „Idyllę” Leosa Janacka – zapraszają muzycy z Archetti. Oba koncerty zapowiadają się bardzo ciekawie i na pewno dostarczą wielu estetycznych wrażeń. Wstęp na występ Kwartetu Smyczkowego Archetti w jaworznickiej Geosferze będzie bezpłatny. Z kolei bilety na koncert kończący sezon w wykonaniu Archetti Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna pod batutą Macieja Tomasiewicza nabyć można za 25 zł na stronie www.archetti.pl oraz w siedzibie Orkiestry.

Najnowsze

To Top