Z miasta

Festyn rodzinny przy SP 15

7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 15 odbył się Festyn Rodzinny. Uczestniczyli w nim uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele a także okoliczni mieszkańcy.

Wszyscy mieli okazję skorzystać z rozmaitych atrakcji. Uczestniczyli w konkursach z nagrodami (np. matematycznym, tanecznym), zabawach ruchowych na boisku szkolnym. Zobaczyli również występy uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali swe zdolności wokalne, recytatorskie jak również taneczne. Mnóstwo atrakcji najmłodszym dzieciom dostarczyła dmuchana zjeżdżalnia i rakieta, jak również robienie dużych, kolorowych baniek mydlanych. Starsi mogli osobiście doświadczyć, jak to jest, gdy dachuje samochód. Odbyły się pokazy, w których brali udział chętni uczniowie, samoobrony, boksu, szkolenia psów. Tradycyjnie przybyła Straż Pożarna, jak również Policja, można było od środka zobaczyć ich samochody.

Były punkty usługowe, gdzie można było zrobić sobie kolorową fryzurę, zabawnie pomalować buzię. Swoje stanowiska mieli sponsorzy, którzy prezentowali swoje oferty. Loteria fantowa „Kot w worku” jak zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem, można było wygrać atrakcyjne nagrody. Kawiarenka szkolna serwowała różnorodne ciasta, ciasteczka, desery, gofry, lody oraz zimne, ciepłe i mrożone napoje. Był też „Bar sałatkowy”, frytki, „Swojskie jadło”, które cieszyło się dużym powodzeniem a szczególnie pierogi i ziemniaki pieczone z ogniska. Kto preferował potrawy z grilla mógł zjeść kiełbaski na ciepło. Nie zabrakło też popcornu. Na pamiątkę można było sobie zrobić zdjęcie w Foto Budce, jak również własnoręcznie wykonać ozdobną opaskę na włosy. Rozdawano również ekologiczne woreczki, wykonane przez uczennice na różne drobiazgi. Festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki pomocy rodziców i wielu sponsorów.

A. K.

Najnowsze

To Top