Sport i rekreacja

Zakończenie sezonu 2018/2019 w Klubie Sportów Walki „SATORI” Jaworzno

Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno działający przy Szkole Podstawowej nr 6 kończy swój szesnasty sezon działania w naszym mieście na polu kultury fizycznej, propagując sport i rekreację ruchową wśród dzieci i młodzieży poprzez nauczanie samoobrony i walki sportowej Ju-jitsu oraz Judo.

Klub prowadzony przez mistrza Łukasza Proksę godnie reprezentował Jaworzno odnosząc wiele sukcesów na matach Ju-jitsu i Judo w całym kraju. Podczas całego roku ponad trzydziestu zawodników z Jaworzna startowało w dwudziestu ośmiu turniejach, podczas których wielokrotnie stawali na podium w cyklu Ogólnopolskich Turniejów Dzieci i Młodzików w Judo oraz w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. Wśród najbardziej wyróżniających się zawodników byli: Aleksandra Masternak, Patryk Matusik, Hanna Kałuża, Paweł Kozakiewicz, Szymon Łąka, Aleksander Olszówka, Adela Niciarz, Dawid Machna, Szymon Kałuża, Adam Łąka, Zofia Machna, Miłosz Królczyk, Nikodem Łukajczyk, Adam Barański, Kinga Mlak oraz Joanna Kozakiewicz.

Największe sukcesy zawodnicy z Jaworzna odnosili w zawodach rangi mistrzowskiej w kraju i poza jego granicami. W zawodach rangi Pucharu i Mistrzostw Polski w Ju-jitsu medale wywalczyli: Patryk Urban, Arkadiusz Małek, Kacper Sroka, Aleksandra Masternak, Patryk Matusik, Hanna Kałuża, Aleksander Olszówka, Szymon Łąka, Paweł Kozakiewicz, Szymon Kałuża, Adela Niciarz oraz Dawid Machna. W Mistrzostwach oraz Pucharze Polski w Judo na podium stawali: Łukasz Proksa, Marek Tarabura, Bartosz Machna, Dawid Kajdy, Arkadiusz Małek, Patryk Urban, Aleksandra Masternak oraz Hanna Kałuża. Wysokie wyniki uzyskiwane w rywalizacji krajowej zaowocowały licznymi powołaniami zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno do Kadry Polski w Ju-jitsu. Jaworzniccy sportowcy na arenach międzynarodowych wywalczyli: Hanna Kałuża brązowy medal w Pucharze Europy Juniorów Młodszych w Holandii oraz piąte miejsce w Pucharze Świata Juniorów Młodszych w Grecji, Patryk Matusik srebrny medal w Pucharze Europy Juniorów Młodszych w Holandii, Paweł Kozakiewicz brązowy medal w Pucharze Europy Juniorów Młodszych w Holandii, Aleksander Olszówka piąte miejsce w Pucharze Europy Juniorów Młodszych w Holandii oraz Aleksandra Masternak piąte miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów we Włoszech.

Oprócz wysokich wyników sportowych podczas całego roku trenujący w klubie przystąpili do kilkudziesięciu egzaminów na stopnie dziecięce i uczniowskie kyu i dan honorowane certyfikatami Polskiego Związku Ju-jitsu. Podczas egzaminów, w których adepci sztuk walki odpowiadali na pytania teoretyczne oraz prezentowali umiejętności techniczne w walce wręcz najwyższe stopnie wtajemniczenia uzyskali: Bartosz Machna 3dan, Dawid Kajdy 1dan oraz Marek Tarabura 1dan natomiast Aleksandra Masternak uzyskała stopień 3kyu. Trenerzy jaworznickiego klubu pozytywnie zdali egzaminy na stopnie mistrzowskie dan nagradzane dyplomami Polskiego Związku Judo: Dawid Kajdy 1dan oraz Marek Tarabura 1dan natomiast Aleksandra Masternak oraz Hanna Kałuża w olimpijskiej dyscyplinie Judo uzyskały stopnie uczniowskie 4kyu. W czerwcu podczas uroczystej ceremonii podsumowania roku najmłodsi adepci sztuk walki zostali nagrodzeni stopniami dziecięcymi kyu w Ju-jitsu i Judo. Klub wystąpił również w widowiskowych pokazach samoobrony oraz walki sportowej w galerii handlowej Galena, na Jaworznickim Rynku oraz na licznych piknikach rodzinnych. Przez cały rok szkolny klub organizował szkolenie w klasie sportowej o profilu wspinaczki sportowej i judo.

Sukcesy zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno nie byłyby możliwe bez Urzędu Miasta Jaworzna, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaworznie, które pomagały w realizacji szkolenia w klubie. Bardzo ważne dla efektywnej działalności stowarzyszenia jest zaangażowanie wielu sympatyków sportów walki w Jaworznie, przede wszystkim rodziców i rodzin zawodników, którzy zarówno na treningi, pokazy jak i zawody dowożą zawodników z najbardziej odległych dzielnic naszego miasta. Wśród wielu osób zaangażowanych w działalność stowarzyszenia szczególne podziękowania kierowane są do trenerów zajmujących się szkoleniem w klubie: Darii Mamicy, Dawida Kajdego, Bartosza Machny, Marka Tarabury oraz Krzysztofa Sroki.

Trenerom, zawodnikom oraz ich rodzinom życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego, a wszystkich chętnych zapraszamy na nabór do sekcji klubu, który rozpocznie się już w sierpniu. Szczegółowe informacje www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw, telefon 502 138 185.

Najnowsze

To Top