Z miasta

200 tys. złotych dotacji na „Profilaktyczne wakacje”

Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku miasto wspiera działalność organizacji pozarządowych w organizacji profilaktycznych wakacji dla jaworznickich dzieci. W ubiegłym tygodniu zostały podpisane umowy z organizacjami pozarządowymi, które będą realizowały projekty związane z opieką nad dziećmi. W sumie siedem z nich otrzyma na ten cel 200 tys. zł. W poniedziałek, 24 czerwca Łukasz Kolarczyk, pełnomocnik prezydenta ds. przedsiębiorczości i współpracy społecznej wręczył symboliczne dokumenty poświadczające otrzymanie dotacji.

– Zapewnienie jaworznickim dzieciom i młodzieży możliwości aktywnego spędzenia wakacji, to dla gminy jedno z zadań priorytetowych. Co roku wachlarz wniosków o przyznanie środków na ten cel jest coraz bogatszy – mówi Łukasz Kolarczyk. – Taka forma spędzania wolnego czasu sprawia, że realizowane są zadania z zakresu profilaktyki w przystępny i ciekawy dla najmłodszych sposób – zaznacza.

W tym roku umowy o przyznanie dotacji podpisali przedstawiciele: Ochotniczej Straży Pożarnej Ciężkowice z projektem „Ogniste lato 2019”, Caritas Diecezji Sosnowieckiej z „Wakacyjną przygodą”, Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Śląska Hufiec Jaworzno na projekt „Harcerskie Lato 2019. Kolonia Zuchowa w Wilkowicach i Obóz Harcerski w Orzyszu”. Ponadto pomoc gminy otrzymali również: Parafia św. Elżbiety Węgierskiej na „Wakacje z MAPETem”, Katolickie Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych im. św. Jadwigi Śląskiej na program „Zdobądź szczyty”, Stowarzyszenie Arete na realizację zadania „Uzależnieni od sztuki i sportu” oraz Uczniowski Klub Sportowy „Akademia 2012” na „Wakacje z Akademią”.

– Letnie kolonie są taką wisienką na torcie w całorocznej działalności naszej świetlicy. Korzystając z dofinansowania możemy po raz kolejny wyjechać na wakacje. Tym razem naszym celem będzie Karpacz. Pojedzie z nami 50 dzieci, a podczas wyjazdu, oprócz mnóstwa atrakcji dla kolonistów, przeprowadzimy też razem z terapeutą uzależnień program profilaktyki alkoholowej – opowiada ks. Marek Gąsiorek opiekun działającej przy parafii pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Szczakowej świetlicy MAPET.

– Jak co roku razem z naszymi zuchami i harcerzami na wakacje wyjeżdżają podopieczni jaworznickiego Domu Dziecka i Dobrego Domu. Za każdym razem świetnie się odnajdują podczas obozów, są nastawieni na działanie i na przygodę – podkreśla hm. Kinga Jędrzejek, komendant jaworznickiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego.

Najnowsze

To Top