Polecamy

Lipcowe zmiany w urzędzie

Na wakacje Urząd Miejski w Jaworznie zmienia godziny swojej pracy. Zmiany dotyczą też urzędowych kas, które od lipca obsługiwać będą tylko transakcje bezgotówkowe.

Już od kilku lat jaworznickie urzędy zmieniają swoje godziny pracy na czas wakacji. Od 1 lipca urzędowe sprawy można załatwiać od godziny 7:00. – Wcześniejsze pory sprzyjają załatwianiu spraw mieszkańców. Potwierdzają to ubiegłoroczne badania preferencji mieszkańców, które pokazały w jakich godzinach pracy urzędu jest najwięcej osobistych wizyt interesantów. Z zebranych informacji wynika, że najwięcej stron korzysta z usług urzędu w godzinach wczesnoporannych do godz. 13:00, w godzinach późniejszych ta ilość zdecydowanie zmniejsza się – wyjaśniają urzędnicy. Nie jest wykluczone, że takie godziny pracy zostaną też utrzymane po wakacjach – wszystko zależeć będzie jednak od zainteresowania mieszkańców. Jedynym dniem, w którym urząd pozostaje czynny dłużej jest czwartek, kiedy to wszelkie sprawy załatwiać można do 16:00. Warto jeszcze dodać, że także inne instytucje w mieście pracują od godziny 7:00. O takiej porze funkcjonują już m.in. ZUS, Urząd Skarbowy oraz miejskie jednostki MOPS, PUP, MZNK i MZDiM.

Po letniej zmianie Urząd Miejski czynny jest od poniedziałku do środy od 7.00 – 15.00, w czwartki do 16:00 a piątki do 14:00.

Ważną zmianę od 1 lipca wprowadziły też urzędowe kasy, w których teraz zapłacić można już tylko kartą. Urząd Miejski w Jaworznie dołączył do programu „Polska bezgotówkowa” w związku z czym w kasach Urzędu będzie można dokonywać płatności wyłącznie bezgotówkowo. – Argumentem przemawiającym za wprowadzeniem operacji bezgotówkowych jest coraz powszechniejsze korzystanie z kart płatniczych oraz bankowości internetowej. Rozwiązanie to znacząco obniży także koszty związane z dotychczasowym konwojowaniem pieniędzy do banku – tłumaczą urzędnicy. – By wyjść naprzeciw mieszkańcom korzystającym w operacjach finansowych z gotówki, takich wpłat – bez dodatkowych opłat – będzie można dokonywać w wybranych placówkach pocztowych – dodają.

Lista placówek pocztowych z bezpłatnymi wpłatami na konta Urzędu:

  • Pocztowa 9A,

  • Kolejarzy 20,

  • Tysiąclecia 21,

  • Gliniana 12,

  • Abstorskich (dawna Baranowskiego) 3A,

  • Zwycięstwa 9A,

  • Marszałka Józefa Piłsudskiego 27

Najnowsze

To Top