Z miasta

Naukobus zawita do Jaworzna

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie słynie z promowania nauki w dostępny sposób i zachęca do wspólnej nauki przez zabawę. W przyszłym tygodniu w Jaworznie można będzie przekonać się, że nauka potrafi być fascynująca. Do GEOsfery zawita bowiem specjalny Naukobus.

Prawdziwa gratka czeka na wszystkich – zarówno dzieci, jak i dorosłych – którzy w przyszły czwartek i piątek (11 i 12 lipca) odwiedzą Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera. W ramach obchodów 5-lecia GEOsfery na miejsce zawita specjalny Naukobus warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

– Samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda poznawania świata, a nasi edukatorzy dodatkowo objaśniają działanie eksponatów i pomagają zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Siedząc na wirującym krześle można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, trójwymiarowy model ludzkiego ciała uczy tego, jak jesteśmy zbudowani, a łamigłówki to znakomity trening dla mózgu – opowiadają eksperci z Centrum Nauki Kopernik. Dla dzieci przygotowany został „Poradnik młodego naukowca”, w którym znajdują się propozycje doświadczeń, które można samodzielnie przeprowadzić w domu. Dzięki temu można dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie.

Naukobus pozwala dostrzec inną, emocjonującą twarz nauki. To nie są zwykłe lekcje biologii, chemii, fizyki czy informatyki, ale pełne niespodzianek samodzielne odkrywanie praw, które rządzą światem. 20 eksponatów daje szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę – edukatorzy pomagają zrozumieć zasady ich działania oraz przybliżają prezentowane zjawiska naukowe.

Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zdobywanie wiedzy oparte na eksperymentowaniu budzi w młodych ludziach zaciekawienie nauką, daje radość i ośmiela do dalszych poszukiwań. To dlatego Centrum Nauki Kopernik pomoże także nauczycielom rozbudzać w uczniach zainteresowanie nauką.

Wystawa w Jaworznie będzie dostępna będzie w czwartek 11 lipca w godz. 10.00 do 18.00 oraz w piątek 12 lipca (półkolonie) od godz. 8.00 do 14.00. Wizyta Naukobusa w Jaworznie jest możliwa dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Katolickiego „Przyjaźń Jaworznicka” a także – z ramienia gminy – Ośrodka Edukacji Ekologiczno – Geologicznej GEOsfera.

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

Najnowsze

To Top