Bezpieczeństwo

Zatrzymany pod dworcem

Do potencjalnie groźnego zdarzenia doszło w niedzielę na stacji kolejowej w Jaworznie Szczakowej. 34-letni mężczyzna został ujęty przez służby po tym, jak rzekomo groził nożem jednemu z podróżnych.

W minioną niedzielę (7 lipca) podczas rutynowego patrolu na terenie stacji w Szczakowej, do funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei podbiegł roztrzęsiony mężczyzna, informując o tym, że przed chwilą grożono mu nożem. SOK-iści od razu zareagowali i rozpoczęli poszukiwania. Na pobliskim przystanku autobusowym udało się zlokalizować mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi. Strażnicy bezzwłocznie dokonali zatrzymania 34-letniego mieszkańca Jaworzna. – Jako dowód rzeczowy zabezpieczono nóż myśliwski, który ujęty miał przy sobie. Mężczyzna został przekazany Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie do dalszych czynności – wyjaśnia Marcin Żywiołek, rzecznik prasowy Straży Ochrony Kolei.

Policja zbadała sprawę i okazało się, że cała sytuacja nie była tak groźna, jak się pierwotnie wydawała. Policjanci ustalili, że podczas rozmowy obu mężczyzn jeden pokazał drugiemu zabytkowy nóż. Jego rozmówca wystraszył się i zaalarmował SOK-istów, który podjęli interwencję. – Sprawca został wylegitymowany, obecnie nie prowadzimy żadnych czynności w tej sprawie – wyjaśnia młodsza aspirant Monika Śliwińska z jaworznickiej policji.

Najnowsze

To Top