Edukacja

Dodatkowe klasy w jaworznickich szkołach

We wtorek, 16 lipca absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich. W związku z dużym zainteresowaniem uczniów profilem biologiczno-chemicznym w dwóch liceach otwarto dodatkowe klasy.

W tym roku gmina na podstawie liczby uczniów kończących szkołę podstawową i gimnazjum zabezpieczyła dla wszystkich absolwentów miejsca w liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia. Już w lutym br. ustalona została liczba oddziałów w przyszłych szkołach ponadpodstawowych, odrębnie dla absolwentów gimnazjów i absolwentów szkół podstawowych.

Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych opublikowali na szkolnych stronach internetowych dokładne informacje związane z naborem. W dniu 15 lipca 2019 r. nastąpił elektroniczny przydział miejsc do poszczególnych szkół ponadpodstawowych dla uczniów po szkole podstawowej i po gimnazjum.

Po analizie danych zawartych w pierwszym raporcie elektronicznego systemu rekrutacji dla województwa śląskiego, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podjęta została decyzja o utworzeniu w dwóch liceach ogólnokształcących dwóch dodatkowych oddziałów biologiczno–chemicznych, które cieszyły się największym zainteresowaniem młodzieży. Tym samym zwiększona została liczba miejsc dla zainteresowanych uczniów.

Dodatkowe klasy utworzone zostały w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki dla absolwentów gimnazjów oraz w III Liceum Ogólnokształcącym im. Orła Białego w Zespole Szkół Ogólnokształcących dla absolwentów szkół podstawowych. Zainteresowani uczniowie mogą uzyskać pełną informację o wolnych miejscach w sekretariatach poszczególnych szkół.

W całym kraju trwa rekrutacja do szkół średnich. W tym roku o miejsca w szkołach średnich ubiegają się dwa roczniki: pierwszy – absolwentów ośmioletnich szkół podstawowych oraz ostatni rocznik gimnazjalistów. Harmonogram rekrutacji jest inny w różnych województwach, decyzję o harmonogramie podejmują kuratoria oświaty.

Źródło: um.jaworzno.pl
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze

To Top