Kultura i rozrywka

PoluZONE znów w Jaworznie

Jaworzno końcem lipca tradycyjnie staje się prawdziwą mekką dla młodych artystów. Od 28 lipca do 3 sierpnia w mieście odbywać się będą unikalne na skalę kraju warsztaty muzyczne PoluZONE.

Już po raz piąty Jaworzno stanie się na kilka dni prawdziwym muzycznym ośrodkiem. Organizowane przez Fabrykę Talentów warsztaty przyciągają muzyków nie tylko z Polski, ale też często bardzo odległych miejsc na świecie, a zainteresowane nimi jest ogromne. – Warsztaty Muzyczne PoluZONE zostały stworzone z myślą o muzykach, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności pod okiem artystów grających w jednym z najlepiej brzmiących polskich zespołów – mówią organizatorzy. A o ich poziomie najlepiej świadczą nazwiska wykładowców oraz samych uczestników. Co ciekawe, w tej grupie dużą grupę stanowią zawodowi muzycy występujący na co dzień w czołowych polskich kapelach.

Uczestnicy warsztatów każdego roku wracają do domów pełni wrażeń i nowych umiejętności. – Te warsztaty to coś niesamowitego! Byłem na wielu, ale to co zdarzyło się na PoluZONE przeszło moje najśmielsze oczekiwania, pod każdym względem! Pierwszy raz na warsztatach doświadczyłem tak profesjonalnego podejścia do organizacji, a kadra… wiedziałem, że są świetnymi muzykami, ale okazali się też genialnymi nauczycielami. Wymiana doświadczeń zwaliła mnie z nóg. Dziękuję to za mało – mówi Piotr, jeden z uczestników.

PoluZONE w tym roku zgromadzi kapelę Poluzjanci w pełnym składzie, a swoje umiejętności przekazywać będą: Kuba Badach, Piotr Żaczek, Robert Luty, Grzegorz Jabłoński, Marcin Górny, z gościnnym udziałem Damiana Kurasza na gitarze. Tym razem warsztaty odbywać się będą między 28 lipca a 3 sierpnia. Każdego wieczoru na Rynku odbywać się będą unikalne i nastrojowe jam sessions z udziałem uczestników warsztatów. – Codziennie przewidujemy Jam Session, podczas którego Uczestnicy będą mogli wykorzystać materię, nad którą pracowali danego dnia, gdyż ważnym zagadnieniem, na które będziemy kłaść nacisk na Warsztatach jest współpraca muzyków na scenie – mówią organizatorzy. 3 sierpnia zaś podczas koncertu finałowego na scenie pokażą się wszyscy uczestnicy warsztatów i wykładowcy. Wstęp na koncerty oczywiście będzie bezpłatny, mieszkańcy będą więc mogli niezwykle przyjemnie spędzić kilka wieczorów.

Organizatorem PoluZONE jest Centrum Edukacyjno-Artystyczne Fabryka Talentów we współpracy z miastem Jaworznem, Miejskim Centrum Kultury i Sportu.

Plan PoluZONE 2019:

28 lipca:

  • 16:00 – CK Teatr Sztuk: Otwarcie V Ogólnopolskich Warsztatów PoluZONE 2019

  • 20:00 – Jam Session w Jazz Clubie Muzeum

29 lipca do 3 sierpnia:

Zajęcia warsztatowe według planu ustalonego przez każdego Wykładowcę (zajęcia obejmują pracę indywidualną oraz grupową, a także zespołowe comba).

3 sierpnia:

Koncert Finałowy Uczestników V Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych PoluZONE

Najnowsze

To Top