Edukacja

Trwa rekrutacja do szkół średnich

W tym roku ze względu na reformę edukacji o przyjęcie do szkół średnich starało się wyjątkowo dużo uczniów z dwóch roczników. W Jaworznie nie zabraknie miejsca dla wszystkich chętnych.

Pierwszy etap rekrutacji do jaworznickich szkół ponadpodstawowych zakończył się powodzeniem. Na rok szkolny 2019/2020 w liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia pozostały jeszcze wolne miejscami dla absolwentów szkół podstawowych (75 miejsc) oraz gimnazjów (64 miejsca).

W sumie w tym roku szkołę podstawową w Jaworznie ukończyło 761 uczniów, a gimnazjum 660. Gmina zabezpieczyła miejsca dla wszystkich w szkołach ponadpodstawowych w zaplanowanych 50 oddziałach. Oczywiście nie wszyscy trafią do wymarzonych placówek, nie jest to bowiem możliwe, ale powtarza się to co roku, a najpopularniejsze szkoły są zawsze oblegane. Do 24 lipca uczniowie są zobowiązani do potwierdzenia woli uczęszczania do przydzielonej szkoły. Dzień później komisje rekrutacyjne opublikują listy przyjętych i nieprzyjętych kandydatów. 26 lipca ruszy rekrutacja uzupełniająca na pozostałe wolne miejsca.

Najnowsze

To Top