Kultura i rozrywka

Hity ABBY w nowym wykonaniu

Przypadające na 15 sierpnia święto Wojska Polskiego w Jaworznie będzie można spędzić w muzycznych klimatach. Tego dnia w Geosferze wspólny koncert dadzą dwa jaworznickie zespoły – eM Band i Archetti.

Wakacje to dla wielu czas prawdziwej laby i wypoczynku. Chociaż nie wszyscy mogą w tym czasie korzystać z uroków wolnego czasu, to niezaprzeczalnym faktem jest mnogość koncertów, festiwali, pikników i wielu innych wydarzeń, jakie odbywają się od czerwca do września. Nie inaczej jest także w Jaworznie.

Mieszkańcy mają do dyspozycji różnego rodzaju rozrywki – począwszy od cyklu „Aktywne dzielnice”, kończąc na niezwykle interesujących koncertach. Archetti wspólnie z eM Bandem przygotowało dla jaworznian wyjątkową niespodziankę. Już 15 sierpnia w Geosferze połączone siły orkiestry smyczkowej i big-bandu przypomną najpiękniejsze piosenki ABBY.

Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby chociaż jednego przeboju słynnego szwedzkiego kwartetu. „Waterloo”, „The winner takes it all”, czy „Mamma mia!” Od lat stanowią żelazny repertuar stacji radiowych na całym świecie, a nawet stały się kanwą musicali. Chociaż grupa zakończyła działalność dawno temu, swoją twórczością nadal cieszy fanów na wszystkich kontynentach, a niedawna informacja o możliwej reaktywacji z pewnością przyprawiła o szybsze bicie serca niejednego wielbiciela skandynawskiego zespołu-legendy. W Jaworznie ABBA zabrzmi w zupełnie nowych aranżacjach w wykonaniu Archetti Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna oraz eM Band Orkiestry Rozrywkowej Miasta Jaworzna. Swoimi głosami czarować będą znani i lubiani wokaliści – Agata Dąbrowska, Aneta Figiel, Marcin Jajkiewicz oraz Michał Grobelny. Kierownictwo muzyczne nad projektem objął Piotr Oleksiak. Wspaniałe głosy, połączone siły dwóch jaworznickich orkiestr oraz największe przeboje ABBY – to musi oznaczać prawdziwą mieszankę wybuchową. Zdecydowanie nikogo nie powinno zabraknąć na tym niezwykłym koncercie. Całe wydarzenie odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 18:00. Wstęp na koncert jest bezpłatny, co na pewno dla wielu także może być dodatkowym argumentem, by zajrzeć do Geosfery i przypomnieć sobie nieśmiertelne hity szwedzkiego zespołu. Organizatorzy koncertu serdecznie dziękują Jaworznickiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego za wsparcie finansowe Koncertu.

Najnowsze

To Top