Z miasta

Nowe elektrobusy dla Jaworzna

W przyszłym roku jaworznianie będą mogli korzystać z kolejnych nowych autobusów elektrycznych. Miasto rozpisało przetarg na zakup 20 nowoczesnych pojazdów.

Jaworzno już od paru lat stawia na ciekawe rozwiązania komunikacyjne, a PKM Jaworzno cały czas modernizuje swój tabor. Autobusy elektryczne już na dobre wpisały się w krajobraz miasta, a pasażerowie są zadowoleni z podróży w komfortowych warunkach. Obecnie po ulicach jeżdżą 23 takie pojazdy, ale wkrótce tabor jaworznickiego przewoźnika zyska kolejne elektrobusy. W nowym przetargu miasto zamawia 20 elektrycznych autobusów za szacunkową kwotę 45,5 mln zł netto.

Całe zamówienie podzielone zostało na dwie części. W pierwszej znalazło się pięć autobusów klasy MIDI, które mają mieć długość od 8 do 10,5 metra. Ich wartość szacuje się na niespełna 10 mln zł. Druga część zamówienia obejmuje 15 pojazdów klasy MAXI o standardowej długości 12 metrów o wartości około 36 mln zł. Co ważne, wszystkie pojazdy muszą być niskopodłogowe i w pełni napędzane elektrycznie. Oferty w przetargu można składać do 3 września. Potem na wykonanie zadania wykonawca będzie miał 11 miesięcy. To oznacza, że jesienią 2020 roku do Jaworzna powinny trafić nowe elektrobusy.

Zakup autobusów jest dofinansowany z funduszy unijnych. Projekt „Zakup elektrycznego taboru autobusowego wraz z systemem inteligentnego zarządzania flotą pojazdów” zyskał wsparcie z POIiŚ.

Najnowsze

To Top