Bezpieczeństwo

Sierpniowy weekend na drogach

Rozpoczyna się długi weekend, a w związku z tym wzmożony ruch na drogach. Śląscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych podróżnych, tak aby każdy szczęśliwie dotarł do celu, a następnie bezpiecznie powrócił do domu. Jesteśmy do dyspozycji kierowców – gotowi służyć wszelką pomocą i radą.

Wiele osób w okresie długiego, sierpniowego weekendu wybiera się na długo wyczekiwany urlop czy wypoczynek – nad morze, w góry lub inne zakątki naszego kraju. To z kolei wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Policyjne działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz ograniczenie zdarzeń drogowych zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym.

„Sierpniowy Weekend” charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu na drogach, dlatego też spodziewać należy się większej ilości patroli ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci będą korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory. Na drogi wyjadą także policjanci na motocyklach. Policjanci reagują szczególnie na: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie. Eliminują z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu, a prowadziły pojazdy. Sprawdzają prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewożenie dzieci w fotelikach oraz przewożenie osób zgodnie z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym. Zwracają uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, zadbajmy o bezpieczeństwo własne oraz naszych rodzin.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top