Bezpieczeństwo

Blokady za złe parkowanie

W związku z częstym, powtarzającym się nieprawidłowym parkowaniem pojazdów na terenie miasta, powodującym powstawanie utrudnień oraz zagrożenia w ruchu drogowym, patrole Straży Miejskiej zostaną wyposażone w urządzenia do unieruchamiania pojazdów poprzez blokowanie ich kół.

Blokady będą stosowane tylko w szczególnych przypadkach i wykorzystywane w miejscach gdzie pozostawione pojazdy notorycznie naruszają przepisy ruchu drogowego. Zdjęcie blokady wiązać się będzie z wyciągnięciem konsekwencji karnych w postaci mandatu wobec kierującego pojazdem.

Pozostałe czynności związane z kontrolami funkcjonariusze Straży Miejskiej będą przeprowadzali w dotychczasowej formie. Na zablokowanych pojazdach pojawią się specjalne naklejki informacyjne z danymi kontaktowymi. Ponadto przed podjęciem interwencji Straż Miejska wykona dokumentację fotograficzną. Dodatkowo informujemy, że z uwagi na realizacje innych zadań przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz ograniczoną ilość patroli, zgłoszenia dotyczące zdjęcia blokady w godzinach nocnych mogą być zrealizowane w godzinach porannych.

Źródło: um.jaworzno.pl

Polecamy: Blokady jak lekarstwo – felieton Tomasza Toszy

 

Najnowsze

To Top