Kultura i rozrywka

Ewa Kasprzyk odwiedzi bibliotekę

Aktualizacja: Z przyczyn niezależnych od organizatora, przesunięte zostaje spotkanie autorskie z Ewą Kasprzyk. Wydarzenie odbędzie się najprawdopodobniej 14 listopada br.

19 września o godzinie 17:00 do Jaworzna zawita Ewa Kasprzyk. Znana aktorka odwiedzi jaworznicką bibliotekę w ramach projektu „70 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie”.

Ewą Kasprzyk jest popularną aktorką filmową i teatralną, współautorką (wraz z Maciejem Kędziakiem) książki „MIŁ.OŚĆ”. Artystka jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Po ukończeniu studiów aktorskich dołączyła do zespołu gdańskiego Teatru Wybrzeże, w którym występowała do 2000 roku, grając w przedstawieniach m.in. Kazimierza Kutza, Stanisława Różewicza, Mikołaja Grabowskiego, Krzysztofa Babickiego i Barbary Sass. Dużą popularność przyniosły jej filmy Romana Załuskiego – „Kogel-mogel” (1988) i „Galimatias, czyli kogel-mogel II” (1989). Do jej najważniejszych aktorskich dokonań należy postać matki w „Bellissimie” (2000) Artura Urbańskiego. Kreacja spotkała się z uznaniem jurorów XXVI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego w Wenecji, gdzie przyznano jej nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą dla najlepszej aktorki.

Biblioteczne wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach projektu „70 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie”, dofinansowanego ze środków Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej. Spotkanie poprowadzi Andrzej Kurdziel. Miejscówki na wydarzenie można odbierać w Wypożyczalni dla Dorosłych od 12 września.

Najnowsze

To Top