Kultura i rozrywka

Blunt Razor wystąpi w bibliotece

Od kilku miesięcy w Miejskiej Bibliotece Publicznej realizowane są dwa artystyczne cykle – Art-BOOK i Picture-BOOK. 26 września na zakończenie całego wydarzenia w jaworznickiej książnicy wystąpi zespół Blunt Razor.

Obydwa projekty realizowane przez bibliotekę prezentując różne techniki, rozwijały talenty plastyczne uczestników – dorosłych i uczniów szkół podstawowych. Efekty prac, w postaci ilustracji do baśni Hansa Christiana Andersena oraz książek artystycznych, podziwiać można na przygotowanej ekspozycji. – Ze względu na ideę, towarzyszącą całemu projektowi, mówiącą o symbiozie sztuk i wzajemnej inspiracji twórców różnych dziedzin, naturalnym zakończeniem zajęć artystycznych wydał nam się pomysł spotkania muzycznego. Nasze zaproszenie przyjął zespół Blunt Razor – opowiadają organizatorzy.

Jaworznicki zespół powstał w 2012 roku, a w obecnym składzie: Andrzej Nocoń (wokal, pianino), Łukasz Bochenek (gitara), Łukasz Pierzchała (perkusja), Szymon Golec (bas), występuje na scenie od marca 2016 roku. Ich muzyka stanowi połączenie wielu gatunków i stylów – od indierock, elektronikę oraz pop, po motywy ludowe z całego świata. W roku 2016 zespół wygrał ogólnopolski konkurs ŠKODA Auto Muzyka. Podczas rywalizacji został doceniony przez Katarzynę Nosowską oraz Dawida Podsiadło, który określił go mianem „jednego z najlepszych młodych zespołów, jakie słyszał”. Rok 2019 grupa rozpoczęła od zajęcia drugiego miejsca na prestiżowym Festiwalu Supportów, gdzie wystąpiła przed takimi gwiazdami jak O.S.T.R, Lao Che, Ania Dąbrowska oraz Maciej Maleńczuk.

Koncert Blunt Razor w bibliotece odbędzie się 26 września o godzinie 17.00. Ze względu na ilość miejsca, ilość bezpłatnych wejściówek jest ograniczona. Można je odbierać w Wypożyczalni dla Dorosłych od 19 września. Warsztaty w ramach Art-BOOK i Picture-BOOK organizowane były w ramach bibliotecznego projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Najnowsze

To Top