Bezpieczeństwo

Szczęśliwy finał poszukiwań

Jaworzniccy policjanci w ciągu ostatnich tygodni otrzymali dwa zgłoszenia o zaginięciu osób podczas zbierania grzybów. W jaworznickiej komendzie ogłoszono alarm dla funkcjonariuszy. Na szczęście poszukiwane osoby odnalazły się całe i zdrowe.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni to już drugie zaginięcie mieszkańca naszego miasta. Wczoraj dyżurny jaworznickiej policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu starszej kobiety. Według ustaleń wyszła ona na grzyby w dzielnicy Jeleń i nie powróciła do domu przed zmrokiem. Komendant Miejski Policji w Jaworznie ogłosił alarm dla całej jednostki. Do działań natychmiast przystąpili policjanci oraz pozostałe służby, które pojechały w okolice lasu, aby odnaleźć 76-latkę. Na szczęście akcja poszukiwawcza przyniosła szczęśliwy finał, kobieta w godzinach porannych odnalazła się cała i zdrowa. Dwa tygodnie temu sytuacja wyglądała dokładnie tak samo tylko w dzielnicy Długoszyn.

Apelujemy do osób starszych, ich opiekunów i rodzin, aby zachowały zdrowy rozsądek i zadbały, aby osoby starsze nie wychodziły tak późno w rejon kompleksów leśnych. Te dwa szczęśliwie zakończone poszukiwania, pokazują nam jak niewiele trzeba aby doszło do tragedii.

Jednocześnie policjanci apelują o rozwagę w trakcie wyprawy do lasu:

  • przed wyjściem należy poinformować bliskich o wyprawie do lasu oraz wskazać miejsce przebywania;

  • określić porę powrotu;

  • do lasu najlepiej wybrać się w kilka osób; kiedy jedna z nich się zgubi w lesie należy o tym fakcie powiadomić najbliższą jednostkę policji, by jak najszybciej rozpocząć akcję poszukiwawczą;

  • należy zabrać ze sobą do lasu telefon komórkowy z naładowaną baterią;

  • warto kontrolować i zapamiętywać punkty odniesienia, tak, aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca, z którego wyruszyliśmy;

  • nie należy wybierać się do lasu po zmierzchu oraz w złą pogodę.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top