Bezpieczeństwo

Wolni od „mafii śmieciowej”?

Kolejny krok w kierunku uwolnienia Jaworzna od firmy Clif. W ubiegłym tygodniu Prezydent Miasta Jaworzna cofnął firmie Clif bez odszkodowania zezwolenie na zbieranie odpadów w Jaworznie.

Urzędnicy z Wydziału Ochrony Środowiska zaznaczali, że swoimi działaniami walczą o to, by firma Clif przestrzegała zasad i nie podejmowała działań mogących mieć negatywny skutek dla środowiska. Niestety, przedsiębiorca podejmował działania które budziły wątpliwości, a urzędnicy musieli prowadzić naprawdę ostrą walkę, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Niedawno światło dzienne ujrzały nowe fakty dotyczące firmy Clif – jej sprawa została włączona do regionalnego śledztwa prokuratorskiego. Natomiast wiosną tego roku policjanci antyterroryści ze Śląska i Małopolski przeprowadzili zorganizowaną akcję we wszystkich oddziałach firmy Clif (zarówno w Polsce, jak i w Czechach), podczas której doszło do zatrzymań i przesłuchań. Ostatnie wydarzenia stanowiły mocny argument w podjęciu kolejnych działań. 17 września Prezydent Miasta Jaworzna wydał decyzję o cofnięciu Clifowi zezwolenia na zbieranie odpadów w Jaworznie. W terminie 3 miesięcy od dnia ostateczności decyzji, przedsiębiorca będzie zobowiązany do usunięcia odpadów i negatywnych skutków dla środowiska, jeśli takowe nastąpiły.

Najnowsze

To Top